Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Obrněný vůz Perun
Obrněný vůz Perun
Autor: čtk

Zbrojní kauza Perun: na ministerstvo obrany míří dvě žaloby

Ondřej Stratilík 21. listopadu, 14:35  -  Ondřej Stratilík
 Obrněný vůz Perun
Obrněný vůz Perun
Autor: čtk
21. listopadu, 14:35

Přeloučská firma SVOS, která vyvinula bojové vozidlo Perun pro speciální jednotky, se obrátila na soud. Firma si stěžuje na provedení vojskových zkoušek, jimiž její technika neprošla a obrana kvůli tomu auta nekoupila.

Advokát Michal Pacovský, který chvíli účinkoval i v ostře sledované kauze Davida Ratha, řeší další citlivou záležitost. Tentokrát zastupuje firmu SVOS Přelouč ve sporu s ministerstvem obrany. Pomocí dvou žalob, které podal 20. a 21. listopadu k Obvodnímu soudu pro Prahu 6, chce docílit toho, aby si ministerstvo obrany koupilo čtyři lehká obrněná vozidla Perun pro 601. skupinu speciálních sil, které si u SVOS objednalo v březnu 2017 za 94,5 milionu korun.

„A chceme i to, aby se nám ministerstvo obrany omluvilo,” doplnil Jaroslav Černý, generální ředitel a zakladatel SVOS. Firma tvrdí, že průběh vojskových zkoušek, kterými vozidlo Perun neprošlo, nebyl standardní a že testy se neřídily podepsanou kupní smlouvou. „V průběhu zkoušek bylo špatně téměř všechno,” myslí si Černý.

Obvodní soud pro Prahu 6 potvrdil, že žalobu obdržel, ale věc je natolik čerstvá, že ještě čeká v zápisovém oddělení. „V systému ji ještě nemáme, zkuste zavolat v pondělí,” řekla Zuzana Barochová, mluvčí soudu.