Zaujalo nás

11. srpna 2003, 00:00 - admin
11. srpna 2003, 00:00

Pivovar v Poličce musí zaplatit deset a půl tisíce korun pokuty. Za co? Za to, že si dovolil zveřejnit inzerát: Rád přijmu zdravé, poctivé, šikovné muže na prodej a výdej piva.

Přijmu línou, plně invalidní zlodějku

Šéf Úřadu práce ve Svitavách Zdeněk Trnka zdůvodňuje své rozhodnutí o udělení pokuty tím, že pivovar diskriminuje na trhu práce kromě jiného občany zdravotně indisponované a ženy. Na věci příliš nemění, že svérázného šéfa Úřadu práce již ministr Škromach zbavil funkce. Podstatné je, že zákon vůbec něco podobného umožňuje. Příště by si možná měl dát pivovar inzerát, že přijme líné, nejlépe plně invalidní zlodějky. Na post, kde se inkasuje v hotovosti a tahají se padesátikilové sudy s pivem, by to byla jistě ta správná kvalifikace.

Ženy do gay klubů!

Na další posílení „ženského prvku“ ve společnosti se můžeme těšit po vstupu do EU. Řecká komisařka pro rovné příležitosti Diamantopolusová už má řadu zlepšováčků, jak posílit úlohu něžného pohlaví. Mezi ně patří například povinnost pouštět do výhradních klubů pro gentlemany i ženy. Otázka na tělo: Kolik procent žen bude muset zaměstnávat každý erotický gay klub, aby nedostal pokutu od úřadu práce? A propos, už se také těšíte na ty reklamy, třeba na prací prášky, typu „Pepíku, to jsou skutečně ty manželčiny oblíbené slipy?“

S právníky je to dnes špatné

Senát neschválil minulý týden nominaci tří ze čtyř adeptů na místa ústavních soudců. Vladimír Balaš, Václav Pavlíček a Klára Samková se tak zařadili k Aleši Pejchalovi, který neprošel prvním schvalovacím kolem. Pomineme-li dva soudce, kteří byli jmenováni znovu, je zřejmě zatímní kvalifikací na post nových ústavních soudců zasloužilé členství v politických stranách (Rychetský, V ýborný, Lastovecká). Alespoň, že už je Ústavní soud funkční. Totéž se nedá říci o Strakově akademii, kde se premiér Špidla stále trápí otázkou, koho pošle na post ministra spravedlnosti. Tam sice nemá být stranický dres podmínkou, budoucí ministr by však neměl být ani děvkař či alkoholik. Že by to byl v české kotlině, kde je právníků jako hadů, takový problém?

Poškozuje nedostatek živočišných tuků mozek?

Místopředseda mezinárodní organizace na ochranu zvířat PETA Harald Ullmann se obrátil oficiálním dopisem na starostu a městskou radu dolnorakouské obce Kilb. Zdá v něm, aby se část obce zvaná Masojedy přejmenovala. Podle názoru organizace totiž název neodpovídá „kulturně vysoce rozvinuté společnosti 21. století.“ Pojídání zvířat je prý překonaný zvyk, který škodí lidem, zvířatům i životnímu prostředí. PETA iniciativně navrhuje i nový název části obce - Zelné flíčky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít