Zaujalo nás

31. března 2003, 00:00 - admin
31. března 2003, 00:00

Odsouzen za názor Bývalý šéf fotbalové Sparty Petr Mach prý veřejně zpochybnil nezávislost soudkyně, která ho před časem poslala za celní podvod na pět let do vězení. "Soud jednal pod tlakem politiků a přijal rozhodnutí na základě politické poptávky," sdělil médiím.

Odsouzen za názor

Bývalý šéf fotbalové Sparty Petr Mach prý veřejně zpochybnil nezávislost soudkyně, která ho před časem poslala za celní podvod na pět let do vězení. „Soud jednal pod tlakem politiků a přijal rozhodnutí na základě politické poptávky,“ sdělil médiím. Řekl, co si myslí, a byl za to odsouzen - buď zaplatí 400 tisíc korun, nebo si pobude ve vězení o čtyři měsíce déle. Doufejme, že se v ČR najde soud vyšší instance, který rozhodnutí zruší. Dostane-li se spor před mezinárodní tribunály, bude to pro českou demokracii z ostudy kabát.

Stalin by to vedl jinak

Hrubě nespokojen je s průběhem války v Iráku místopředseda KSČM Miloslav Ransdorf: „Američané vedou válku vojensky chybně. Mají mělkou frontu, nezabezpečený týl a navíc je ohrožují prachové bouře, k nimž se v příštích měsících připojí vedra. Útoku na Bagdád hrozí krach.“ Inu, Stalin by ten útok vedl jinak.

Komárek opět na scéně

Valtr Komárek, někdejší poradce premiéra Fidéla Castra, toho času na zaslouženém odpočinku, může být opět povolán do aktivní služby. Údajně se o něm uvažovalo jako o ministru financí. Měl by prý odstranit mezeru, která vznikla odchodem Jiřího Rusnoka - ve vládě nyní není jediný ekonom. Pokud tato zpráva není z oblasti sci-fi, pak Bůh ochraňuj naše podnikatele. Socializmus s Komárkovou tváří jim nebude nakloněn.

Fronta na minulost

Rozhořčený dav před vrátnicí ministerstva vnitra jistě potěšil a srdečně rozesmál milovníky starých zašlých časů. Bůh ví, co vedlo kroky těch, kteří kvůli oficiálním seznamům spolupracovníků STB jeli (i s dětmi v náručí) přes půl republiky. Každopádně zůstali stát přede dveřmi ministerstva s prázdnýma rukama. České veřejnosti se zase jednou dostalo poučení, jak se u nás účtuje s minulostí. Pomalu, neochotně, diletantsky, po pansku, „jen si trochu počkejte“. Kde jinde než na vnitru by měli vědět, jaký zájem o seznamy bude. Konečně - možná to věděli.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít