Zaujalo nás

14. dubna 2003, 00:00 - admin
14. dubna 2003, 00:00

Jak bydlet luxusně a zdarma Sedmačtyřicet poslanců bude moci od září chodit do práce v papučích. Zhruba sto metrů od jejich působiště, na nejlepší pražské adrese v Nerudově ulici, se dokončuje rekonstrukce domu U Zlaté koruny. Právě zde se budou nacházet byty pro mimopražské poslance.

Jak bydlet luxusně a zdarma

Sedmačtyřicet poslanců bude moci od září chodit do práce v papučích. Zhruba sto metrů od jejich působiště, na nejlepší pražské adrese v Nerudově ulici, se dokončuje rekonstrukce domu U Zlaté koruny. Právě zde se budou nacházet byty pro mimopražské poslance. Od jednopokojových až po ty, které mají rozlohu téměř 90 m 2. Všechny zařízené. Kolik poslanci za luxusní bydlení zaplatí? Vůbec nic. A státu prý ještě ušetří 13 tisíc korun měsíčně, které by jinak „fasovali“ na své pražské bydlení. Návratnost této pochybné investice bude trvat sto dvacet let. Rekonstrukce totiž stála čtvrt miliardy korun. Poslanci budou zdarma bydlet v místech, kde se za garsonku platí 50 tisíc měsíčně. Pak se divme, že zákon o nájemném vypadá tak, jak vypadá.

Zpět do vlaků!

Stát to zaplatí České dráhy se chystají zlevnit jízdné a nalákat tak více cestujících do vlaků. To je jistě chvályhodné. Rušení nesmyslně složitého a nedávno zavedeného systému slev a zákaznických karet bude samo o sobě nákladnou lahůdkou. Zlevněné jízdné pak prý přijde dráhy zhruba na půl miliardy ročně. Deficit však nemíní dráhy kompenzovat ziskem z nákladní dopravy, nýbrž dalšími žádostmi o státní dotaci. Takže vlakem sice pojedeme levněji, ale lístek si sami doplatíme z daní.

Strategie náčelníka generálního štábu

„Abych mohl ve funkci pokračovat, muselo by se stavět,“ prohlásil bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý, který po odchodu z armádní funkce zakotvil před třemi měsíci u izraelského konsorcia Housing and Construction. Ve firmě, která po uzavření kontroverzní smlouvy s českou vládou chtěla stavět dálnici D47, měl hlídat finanční toky. Vláda smlouvu zrušila, stavět se nebude, Šedivý odchází. Je s podivem, jak špatný odhad tento vojenský stratég projevil. O zrušení smlouvy štěbetali už v lednu i vrabci na střechách. Nebo ho snad zlákal dvousettisícový plat, byť jen na dobu tří měsíců?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Compact od Sharpu dostojí svému názvu. Navíc má nejrychlejší displej
Zotac uvádí krátkou GeForce GTX 1080 Ti s vodním chlazením, pro kompaktní highendová PC
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít