Zatím vede Peking

16. července 2007, 00:00 - admin
16. července 2007, 00:00

MARTIN WICHTERLE, VLASTNÍK WIKOV INDUSTRY To by snad ani nemohl být Martin Wichterle, kdyby nestrávil značnou část měsíce na zahraničních služebních cestách. V červnu zavítal do Číny a na Ukrajinu. Co se týče plánované investice jeho společnosti Wikov Industry v Říši středu, tak se situace poněkud změnila.

MARTIN WICHTERLE, VLASTNÍK WIKOV INDUSTRY

To by snad ani nemohl být Martin Wichterle, kdyby nestrávil značnou část měsíce na zahraničních služebních cestách. V červnu zavítal do Číny a na Ukrajinu. Co se týče plánované investice jeho společnosti Wikov Industry v Říši středu, tak se situace poněkud změnila. Nyní je pravděpodobnější, že závod na výrobu převodovek bude stát spíše v oblasti Pekingu než-li v okolí Šanghaje. „Proto také nakonec otevřeme naše obchodní zastoupení právě v Pekingu. Je tam větší dostupnost kvalifikované pracovní síly,“ zdůvodňuje tento posun Wichterle.

VÍCE PENĚZ DO LIDÍ

Dceřinou firmu Wichterle založil nedávno také v ukrajinském Kyjevě. Zatím se jedná o společnost, která bude řídit veškeré aktivity Wikov Industry v tomto regionu na poli větrných elektráren. Do budoucna však na Ukrajině není vyloučen ani výrobní závod.

Wichterleho společnost má nyní tolik zakázek, že již některé musí odmítat. Řešením je také výstavba nového závodu v Hronově, který se bude rozkládat na ploše úctyhodných šesti tisíc metrů čtverečních. „Už nám ten závod pěkně roste do výšky, vypadá to monumentálně,“ sděluje své první pocity podnikatel. Komplikace Wichterlemu však způsobují velmi dlouhé dodací lhůty strojního zařízení a nedostatek kvalitních zaměstnanců. Proto oproti původním záměrům bude investovat více peněz do takzvané Wikov akademie, rekvalifikačního centra firmy.

**MÍT DOMEČEK V PROVENCE

Společnost Wikov je tradiční rodinnou firmou s více než 125letou historií. Proto vnuka slavného vynálezce kontaktních čoček Otto Wichterleho nepotěšila reakce jeho tří dcer při návštěvě jedné z továren na otázku, která z nich tam bude v budoucnu pracovat. „Ta nejstarší, které je teď třináct, chce být například architektkou, mít domeček v Provence a vyjíždět tam každý den na projížďku na koni,“ říká s úsměvem Wichterle a dodává, že si udělal v červnu radost a koupil si chalupu v Krkonoších, jejíž součástí je i hospoda.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít