Zarážky Jiřího Vaška

02. srpna 2010, 02:00 -
02. srpna 2010, 02:00

Kultura na MŽP

Ministr životního prostředí vydal interní nařízení, jímž zakázal svým zaměstnancům nosit do práce jiné oblečení než uzavřenou společenskou obuv, dlouhé kalhoty, košili a kravatu. U žen je pak vyžadována minimálně společenská obuv, sukně přiměřené délky či kalhoty a halenka. „Nelze používat sandály, sportovní či domácí obuv, šortky, trička, oděv deklarující příslušnost k určitému hnutí či kultuře apod.,“ uvedl.

Pan ministr dýchající pro průmysl normalizaci ministerstva nedotáhl. Zapomněl zakázat chodit do práce s batůžkem. Tento odporný levicový artefakt si obzvláště oblíbili různí alarmističtí environmentalisté, jimiž je Ministerstvo životního prostředí prolezlé. Taky bych si dal pozor na ministerskou kantýnu. Je jistě plná různých ideologicky zatížených jídel, jako jsou levicové saláty nebo bursíkovské biopotraviny.

Pechova epopej

Diskutovaný převoz Slovanské epopeje ze zámku v Moravském Krumlově byl zastaven rozhodnutím Městského úřadu v Moravském Krumlově. Ten na základě podání Muchových potomků nařídil nechat dílo na svém místě do vyřešení sporu o vlastnictví díla. Podle Muchových potomků nebyly splněny podmínky darovací smlouvy o výstavbě vlastní důstojné budovy pro celý cyklus.

Zřejmě ještě nějaký čas bude probíhat právní bitva o to, zda darovací smlouva je platná a účinná a o podobné právní slovíčkaření. To, jaké bylo Muchovo přání a že na něj odjakživa Praha kašlala a kašle, ví každý. Ale malíř je mrtvý a je před volbami… Myslím, že se pražští radní nejvíc bojí toho, že by na budovu mohla být vypsána architektonická soutěž a někdo by mohl zase navrhnout nějaký ten chrchel.

Katedrála trhu

Správa Pražského hradu znovu zavádí vstupné do katedrály svatého Víta.

Po Hradě se vůbec courá příliš mnoho lidí, kteří jej zdarma očumují a zbytečně se u toho zdržují. Mělo by se zavést vstupné do celého Hradu. Tržní principy jsou neúprosné a Hrad je opravdu, ale opravdu to nejlepší místo pro jejich exemplární uplatnění. Zdravotní pojišťovny štěstí Politici vládní koalice se shodují na tom, že léčbu úrazů zaviněných vlastním přičiněním by si měl pacient platit sám. Zdravotní pojišťovny by také měly vymáhat náklady na vinících zranění jiných. To je geniální nápad, jak se zcela zbavit veškerých nákladů ve zdravotnictví, když se dovede do důsledku. Jak je dobře známo, veškeré dění má nějakou příčinu, a ta je vždy buď na naší straně, nebo na straně někoho jiného. Už se těším, až pojišťovna bude zkoumat, kdo že to na mě prsknul ten bacil angíny, aby mi zaplatil penicilín.

Raději větší než malá

Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas žádá vládu, aby změnila rozhodnutí ve věci stavby přehrady v Nových Heřmínovech na Opavsku. Namísto schválené menší přehrady se má stavět dříve uvažovaná varianta větší. Ta má být levnější, ale zřejmě by znamenala větší část Nových Heřmínov zatopit. Návrh podporuje i ministr životního prostředí Pavel Drobil.

Přehrady jsou něco jako velká silná auta. Podobnými výmysly si bohatí a mocní lidé léčí své komplexy, Sigmund Freud by pak zřejmě prohlásil cosi o velikosti jejich pohlaví. Přehrada v Heřmínovech se tak má stát náhražkovou chloubou hejtmana Palase. Politicky se prodává skvěle, betonová lobby také září štěstím. Jen nevím, co se bude dít, až z oblohy opět spadne tolik vody, že by přehradu naplnila dvacetkrát.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít