Zarážky Jiřího Vaška

16. srpna 2010, 02:00 -
16. srpna 2010, 02:00

Sedm pražských statečných

ODS zveřejnila jména volebních lídrů pro komunální volby. Vedle radních “matadorů“ Rudolfa Blažka a Pavla Klegy jsou nováčky na kandidátce hudebník Jan Kalousek, hokejista Petr Bříza a lékař Bohuslav Svoboda. Dalšími lídry jsou předseda pražské ODS Boris Šťastný a starosta Prahy 12 Petr Hána. Praha je rozdělena do sedmi volebních obvodů, což prosadili zastupitelé za ODS.

Mělo by se tomu začít říkat kandidátka Paroubkova typu. Podobnost s „akcí Brožová, Šlégr“ není náhodná. Spolu s rozdělením na sedm obvodů (ODS se v Praze může snadno „propadnout“ mezi malé strany) a s konkurencí TOP 09 to vypadá, jako by ODS plánovala politickou sebevraždu.

Díky, Češi

Turisté směřující do USA zaplatí za registraci do Elektronického systému cestovní autorizace (ESTA), která je nutná pro povolení vstupu do země, 14 dolarů.

Kdy už si Češi přiznají, že tohle není bezvízový styk? Vždyť kvůli naší snaze obejít EU a vyjednat si s Američany bezvízový styk bilaterálně zavedly Spojené státy vízový styk všem Evropanům a vízum, byť „jen“ elektronické, potřebují i ti, kdo ho předtím nepotřebovali. To jsme to Evropě osladili!

Letecká přeprava invalidů

I přes sliby o okamžitém ukončení proplácení letecké dopravy poslanců na lince Praha - Ostrava si několik poslanců zamluvilo letenky. Jedním z nich byl komunistický poslanec Miroslav Opálka, jenž zdůvodňoval použití letadla svým invalidním důchodem.

Protože létání mezi Prahou a Ostravou nemá žádné racionální opodstatnění (4 hodiny včetně cesty z/na letiště, Pendolino jede 3 hodiny 4 minuty a stojí 6x méně) a let malým hlučným strojem také není, proti vlaku, dvakrát pohodlný, jsou jen dvě možnosti. Buď je poslanec Opálka tak hloupý, že si to neumí spočítat nebo trpí nějakým druhem leteckého fetišismu. Když může, tak prostě musí.

Feťákům ani korunu

Mladá fronta Dnes přinesla zprávu o neustále se snižující podpoře protidrogové prevence ze strany státu. Zatímco ještě v roce 1999 protidrogová centra prostřednictvím Úřadu vlády dostala 150 milionů korun, letos to bude už jen 82 milionů. Odborníci se obávají nárůstu kriminality a nemocnosti mezi uživateli drog.

Drahé šetření. Stát nakonec za léčbu narkomanů a řešení jejich kriminality zaplatí mnohem více, než ušetřil. Proč se při realizaci úspor řídíme jen účetnickou logikou má dáti dal a nesledujeme alespoň střednědobý efekt? Asi to je tím, že máme volby většinou každé dva roky a voličům je třeba skládat účty. Povodeň Kalousek Vláda ústy ministra financí Miroslava Kalouska navrhla snížení odečitatelné položky z daně z příjmu plošně o sto korun. Zdůvodnila to potřebou financovat povodňové škody. Později ovšem vyšlo najevo, že návrh na plošné zvýšení daně z příjmu byl na ministerstvu financí vypracován již dříve. Tentýž Kalousek, který kdysi snížením daní uvrhl státní rozpočet do schodku, nyní daně zvyšuje, i když sliboval, že nebude a ještě používá povodně jako lacinou zástěrku. To není ani chytré, férové a už vůbec ne TOP.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít