Záplata pod Ještědem

16. srpna 2007, 13:12 - Jan Štětka
16. srpna 2007, 13:12

Noví pořadatelé mají zájem o sportbyznysmena Černoška i manažera Ježe

Jsou to už skoro čtyři týdny, co se po odvolání Romana Kumpošta rozpadl tým organizátorů lyžařského šampionátu Liberec 2009, nové prezidentce Kateřině Neumannové se však po odešlých „kumpoštovcích“ stále nedaří zaplnit volná místa. Organizační výbor má v nejbližších dnech jmenovat šéfy jednotlivých sportovišť, otazník však zůstává nad tím, kdo se ujme marketingu celé akce. Týdeník EURO získal informaci, že nové vedení výboru údajně oslovilo lídra projektu Praha olympijská Tomáše Peteru, a ten prý nabídku odmítl. „Není to pravda, Peteru nikdo neoslovil,“ tvrdí však Peterův spolupracovník Karel Tejkal. Jiný dobře informovaný zdroj uvedl, že Neumannová se vzápětí obrátila na majitele a předsedu společnosti Česká sportovní Miroslava Černoška, který donedávna s Peterou úzce spolupracoval. „V této fázi není o čem vést řeč,“ reagoval pro týdeník EURO Černošek s tím, že oficiální nabídka sice nezazněla, ale v kuloárech prý o ní slyšel. Ve stejných kuloárech lze ovšem zaslechnout i neověřitelné spekulace, že Černošek zatím jen čeká na výhodnější finanční podmínky pro spolupráci.

Kittner by Černoška rád.

„Byli bychom rádi, kdyby se toho ujal, nebo alespoň já,“ prohlásil pro týdeník EURO k možnosti Černoškova angažmá liberecký primátor a člen nejužšího vedení organizačního výboru šampionátu Jiří Kittner (ODS). „Neproběhla však žádná taková jednání, aby se dalo říct, že se blížíme k nějaké spolupráci,“ zdůraznil. Černošek je podle Kittnera „nejpřednější odborník“ v oblasti sportovního marketingu. „Znám se s ním a on ví, že bych si jeho angažmá přál, ale není to moje starost. Hlavní slovo v tom bude mít paní prezidentka. Já s ním žádné jednání, například o finančních podmínkách, nevedl,“ sdělil primátor Liberce. Podle jiného zdroje však schůzky mezi lidmi z nového vedení libereckého mistrovství a Černoškem už proběhly.
Právě přístup k lukrativním marketingovým právům na lyžařské mistrovství a k dotacím se často uvádí jako hlavní důvod, proč byl z iniciativy ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) odvolán Kumpošt a nahrazen sice úspěšnou olympioničkou, ale málo zkušenou manažerkou Neumannovou (více v článku na straně 64). „Vím, že je tu určitá skupina lidí, kteří na to mají zálusk,“ řekl týdeníku EURO sociálnědemokratický poslanec za Liberecko a bývalý skokan na lyžích Pavel Ploc. Ten - údajně v kooperaci s Kumpoštovými právníky - minulý čtvrtek ve věci výměny vedení libereckého mistrovství interpeloval ve sněmovně premiéra Mirka Topolánka. „Ministryně školství Dana Kuchtová přece sdělila, že dostala zadání od předsedy vlády,“ vysvětlil Ploc. „Byl to nestandardní postup. Jak to, že stát zasáhl do záležitostí občanského sdružení a prosadil tam změny?“ nechápe, jak mohlo ministerstvo podmínit dodatečnou 700milionovou dotaci instalací Neumannové.

Tenisová vazba.

Zájem nově navoleného libereckého týmu o zkušené sportovní magnáty Peteru nebo Černoška by měl svou logiku. Ve funkci náměstka pro sport působil donedávna na ministerstvu školství Ivo Kaderka, který sice na jaře musel uvolnit post Janu Kocourkovi (ODS), ale stal se poradcem náměstka pro veřejné zakázky Jaromíra Soukupa. Jeho a manažera Neumannové Josefa Jindru (oba vlastní mediální agentury) dosud mnozí viděli v pozadí libereckých změn. Kaderka jako prezident Českého tenisového svazu úzce spolupracoval s Tomášem Peterou (šéf tenisové Sparty) i s Miroslavem Černoškem (šéf tenisu v Prostějově). Peterova firma Persport pro svaz zajišťovala zápasy Davisova poháru a Fed Cupu. Černoškova společnost Česká sportovní, v níž měl donedávna podíl i Petera, zase zastupuje přední tenisty i jiné sportovce. Dvorce v Prostějově navštívil i premiér Topolánek, který ještě koncem května při pobytu v Liberci neskrýval podporu Kumpoštovu organizačnímu týmu.

Kumpoštův návrat?

Pokud zájem o Černoška vyzní naprázdno, chce se nový tým pořadatelů podle neoficiálních informací spolehnout na pomoc manažerských specialistů z okruhu Svazu lyžařů. Hovoří se například o Františku Ježovi, bývalém reprezentantovi a manažerovi skokana Jakuba Jandy. Ať se libereckého marketingu či PR ujme kdokoli, není vyloučeno, že se do Liberce vrátí jako jakýsi supervizor Mezinárodní lyžařské federace FIS Roman Kumpošt. Ředitel marketingu a komunikace FIS Christian Knaut sice tvrdí, že o takové možnosti nikdy neslyšel, ale sám Kumpošt informaci, s níž přišel deník Sport, nevyloučil. „S FIS už sedmnáct let korektně a dobře spolupracuji a budu i dále. Vazby k libereckému mistrovství pro mne teď skončily, ale jestli ještě někdy nějaké budou, bych nechtěl předjímat,“ uvedl nedávno tajemně.

Miroslav Černošek (59). Majitel jedné z nejvýznamnějších firem v oblasti sportovního marketingu -Česká sportovní. Mimo jiné vlastní část marketingových práv Českého olympijského výboru. Tomáš Petera (37). Úspěšný byznysmen stojí v čele projektu Praha olympijská. Podnikal ve fotbale (Baník Ostrava, Slovan Liberec, Drnovice), v tenise (pražská Sparta), v Ostravě pořádal mítinky Zlatá tretra.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít