Založení firmy v Turecku

16. srpna 2004, 00:00 - SOŇA GULLOVÁ, VŠE Praha,JANA HÁJKOVÁ, ZUZANA VLČKOVÁ
16. srpna 2004, 00:00

Zahraniční subjekty mohou v Turecku založit akciovou společnost nebo společnost s ručením omezeným. Akciovou společnost může založit minimálně pět podílníků, a to jak fyzických, tak právnických osob. Minimální základní kapitál je stanoven na pět miliard tureckých liber.

Společnost s ručením omezeným může být založena dvěma až padesáti partnery, a to jak fyzickými, tak právnickými osobami. Minimální základní kapitál je stanoven na 500 milionů tureckých liber a každý podíl na 50 tisíc USD. Nově založená společnost zahraničním subjektem musí mít formu společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti. Minimální výše podílu zahraničního partnera činí 50 tisíc USD. Zahraniční subjekty musí nejprve zažádat o povolení. Soukromé a právnické osoby ze zahraničí žádají o povolení u Ředitelství pro zahraniční investice u Státní finanční správy v Ankaře. Právnické osoby předkládají potvrzení o podnikatelské činnosti, výroční zprávu za minulý účetní rok a v případě otevření pobočky osvědčení připravené mateřskou firmou pro osobu zodpovědnou za pobočku. Fyzické osoby předkládají kopii pasu a detailní životopis. Všichni zájemci o podnikání pak předkládají potvrzení, že osoba má k dispozici dostatek kapitálu, návrh společenské smlouvy nového podniku nebo potvrzené prohlášení o delegovaných funkcích pobočky a vyplněný formulář, který je v souladu s komuniké zveřejněným v Obchodním věstníku 4/4 1995. Po obdržení povolení od Ředitelství pro zahraniční investice musí zahraniční osoba převést požadovanou finanční částku odpovídající podílu. Zboží a služby zahrnuté do podílu musí být přezkoumány. Zakladatelé společnosti musí dále zažádat o povolení u Ministerstva obchodu a průmyslu a předložit potvrzení od Ředitelství pro zahraniční investice, voucher potvrzující transfer kapitálu, šest ověřených kopií společenské smlouvy a další formuláře podle tureckého Obchodního zákoníku. Zápis do rejstříku a přihlášení u místního finančního úřadu jsou povinné.

KONTAKTY: Turecká komorová unie Ataturk Bulvari 149 Bakaliklar-Ankara tel: +90-312-417 77 00/9, web: http://www.tobb.org.tr Asociace na koordinaci zahraničního investování**

Koza Is Merkezi B blok K. 1

Barboros Murbasan Sok.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít