Žaloba na Telecom neuspěla

19. července 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
19. července 2004, 00:00

KONKURENCE OPERÁTORŮ Těžká konkurence na poli telefonních operátorů dohání firmy k žalobám na dominantního hráče a k úvahám o arbitrážním řízení. Soudních sporů a žádostí na předběžná opatření proti Českému Telecomu přibývá.

**KONKURENCE OPERÁTORŮ

Těžká konkurence na poli telefonních operátorů dohání firmy k žalobám na dominantního hráče a k úvahám o arbitrážním řízení.

Soudních sporů a žádostí na předběžná opatření proti Českému Telecomu přibývá. Novou lavinu v poslední době zahájil alternativní operátor Tele2 úvahami o arbitrážním řízení proti České republice, důvodem měla být nedostatečná ochrana investic. České úřady podle Tele2 nedokázaly zabránit Českému Telecomu ve vázání poplatků za volání s měsíčním pronájmem telefonní linky. Firma tvrdí, že je tento typ nabídky nezákonný a podle evropských soutěžních úřadů omezuje přístup spotřebitelů k levnějšímu volání. Pro začátek se Tele2 obrátilo na Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) snávrhem na vydání předběžného opatření zakazujícího Telecomu spojovat ve svých službách volné minuty s poplatky za připojení k veřejné telekomunikační síti a nabízet tyto „cenové balíčky“ za ceny nižší než je cena za jednotlivé služby tvořící balíček. ÚOHS ve věci zatím nijak nerozhodl. Rozhodnutí už ale padlo ve věci jiného předběžného rozhodnutí, o které požádal Aliatel. Alternativní operátor podal žalobu na Český Telecom pro nekalou soutěž. Aliatelu vadila reklamní kampaň, v níž Telecom srovnává své služby s nabídkami alternativních operátorů. Telecom jednak rozeslal zákazníkům Aliatelu letáky se srovnáním a později začal inzerovat v novinách. Služby jsou však podle Aliatelu odlišné a zákazník je tak úmyslně uváděn v omyl. Reklamní leták porovnává cenový program pro přímé připojení u programů Českého Telecomu a cenový program pro nepřímé připojení u programů Business Call Smart společnosti Aliatel. Podle mluvčího Telecomu Vladana Crhy je srovnávací kampaň v pořádku. „Reklamní kampaň je fakticky zcela správná a popisuje naprosto reálnou situaci,“ řekl. Soud zamítl pro formální nedostatky. Marketingový ředitel Aliatelu Pavel Štajner oznámil, že firma žalobu rozšíří a zároveň se obrátí na antimonopolní úřad. Cílem žaloby je zákaz letákové akce, stažení inzerce v novinách a veřejná omluva.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí…
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř Mercedesu třídy S
Technologie
Právě vyšlo Ubuntu 17.10. Populární linuxová distribuce má několik klíčových novinek
Fotografové zapláčou. Adobe ukončí Lightroom 6, budoucnost je v přeplatném
Dva displeje spojené v jeden. ZTE Axon M je hodně opožděnou revolucí
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít