Zákoník práce zklame i zaměstnance

27. února 2006, 00:00 - PAVEL NOVÁK
27. února 2006, 00:00

Stanovisko Svazu podnikatelů ve stavebnictví reflektuje v podstatě stanovisko celé podnikatelské sféry. Nový zákoník práce přijatý sněmovnou zaměstnavatele velmi zklamal a jsme přesvědčeni, že v konečném důsledku zklame i zaměstnance. Vláda slibovala zákoník liberální, s novým principem právní úpravy podle zásady „co není zakázáno, je dovoleno“.

I povšechným pohledem na zákon však zjistíme, že toho, co je zakázáno, je naprostá většina a prostor pro smluvní volnost se proti současnému stavu v podstatě nezměnil. Kritika Unie k rigidní úpravě pracovního práva zůstává v platnosti a je oprávněná.

Vláda slibovala moderní zákoník práce. Skutečnost je taková, že zákon není navázán na občanskoprávní úpravu a po přijetí nového občanského zákoníku bude muset být zásadně přepracován. To vážně zpochybňuje stabilitu zákoníku práce jako významné součásti českého právního řádu.

Vláda slibovala zákon jednoduchý a přehledný. Zákon je ovšem méně přehledný než dosavadní a pro drobné podnikatele nesrozumitelný, o běžných občanech nemluvě. Do zákona, který má o třetinu více ustanovení než v současné době platný, byly začleněny části, které jsou prozatím zahrnuty v jiných právních předpisech. Jestliže dnes platný zákoník práce byl více než čtyřicetkrát novelizován, pak po sloučení několika dalších zákonů bude nutně docházet k ještě častějším změnám.

Podnikatelé očekávali větší prostor pro možnost dohody se zaměstnancem o délce pracovního poměru, délce zkušební doby, způsobech a termínech ukončení pracovního poměru, možnostech přidělení k výkonu práce k jinému zaměstnavateli. Možnost flexibilních dohod je nepochybně v řadě případů v zájmu samotných zaměstnanců. Omezení smluvní volnosti spolu s nedůvodnou ochranou některých skupin zaměstnanců (zaměstnanci na rodičovské dovolené, osoby se zdravotním postižením) zaměstnanost nepodpoří. Zákon chrání i zaměstnance, kteří jednají proti zájmům zaměstnavatele - nedodržují předepsaný léčebný režim v období pracovní neschopnosti, porušují pracovní kázeň, řádně nepracují a tak dále. Tento fakt bude v konečném důsledku vést k tomu, že zaměstnavatelé budou omezovat počet zaměstnanců na nejmenší možnou míru. Zákoník práce nebude proto působit jako podpora zaměstnanosti, ale právě obráceně. Tuto skutečnost si uvědomují i racionálně uvažující oborové organizace působící zejména na firemní úrovni.

Při projednávání návrhu zákona vláda i Poslanecká sněmovna ignorovaly stanoviska zaměstnavatelů, odborné veřejnosti, zástupců vysokých škol. Úloha tripartity byla v daném případě suspendována. Tvrzení, že podnikatelská sféra vstoupila se svými připomínkami a náměty až do závěrečné fáze projednávání vládního návrhu zákona, nejsou pravdivá.

PAVEL NOVÁK, autor je vedoucí legislativně právní sekce Svazu podnikatelů ve stavebnictví

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít