Zakázku na rekonstrukci zámku Telč získal Geosan Group. Z pěti nabídek byl nejlevnější - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Zakázku na rekonstrukci zámku Telč získal Geosan Group. Z pěti nabídek byl nejlevnější

Ondřej Hergesell,
Zakázku na rekonstrukci zámku Telč získal Geosan Group. Z pěti nabídek byl nejlevnější
Zdroj: Jiří Čada / CNC / Profimedia

Velká oprava památky světového dědictví UNESCO je rozdělena na stavební a restaurátorské práce. První část za 167 milionů zrealizuje kolínská stavební firma Geosan.

Stavební práce při plánované rekonstrukci zámku Telč zajistí společnost Geosan Group. Stavební firma kolínského podnikatele Luďka Kostky zvítězila v tendru Národního památkového ústavu (NPÚ). Vyplývá to ze zjištění serveru Euro.cz a potvrzují ho informace zveřejněné v registru smluv.

Do výběrového řízení, které pořádala českobudějovická pobočka NPÚ, se přihlásilo pět zájemců. „Nabídku s nejnižší nabídkovou cenou podala firma Geosan Group ve výši 167 milionů korun včetně DPH. Nabídka splňuje veškeré požadavky stanovené v zadávacích podmínkách,“ uvedl Petr Pavelec, ředitel územní památkové správy Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích.

Z databáze registru smluv vyplývá, že kontrakt s vítěznou firmou byl podepsán 4. února. Stavební práce by měly začít v průběhu několika týdnů, dokončení díla a předání hotové zakázky by mělo proběhnout do poloviny roku 2022. Ve stejném roce bude Telč slavit 30 let od zápisu historického centra na seznam památek UNESCO.

Stavební obnova telčského zámku zahrnuje část starého gotického hradu včetně sklepů, jižní palác a kapli Všech svatých, část severního paláce, hospodářskou budovu a pivovar. Součástí plánované obnovy je také zámecká zahrada a zahradní arkáda, páteřní rozvody technických sítí, plochy nádvoří a fasády.

Dodavatele pro zbývající práce – restaurátorské a expoziční – hledá NPÚ v dalším tendru. Celkové odhadované náklady by se měly pohybovat kolem 240 milionů korun, hrazené by měly být především z evropských a národních dotací. Zámek by měl zůstat přístupný i během rekonstrukce.