Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Výnos z dražby sběratelské kolekce „Muži 28. října“ získají váleční veteráni a děti po úrazech

Unikátní sběratelská kolekce „Muži 28. října“ vytvořená na počest 100. výročí vzniku…

Na internetu můžete díky PayU a Google Pay platit na jedno kliknutí

Budoucnost online plateb na internetu je v jednoduchosti. Zákazník chce zaplatit snadno a…

Kávovar JURA je tradice v moderním obalu

Pokud se řekne švýcarská přesnost, zřejmě si jako první představíte švýcarské hodinky,…

Zájem žen o podnikání stále roste. Za 11 let o 138 procent

07. června, 13:58 - vhz
07. června, 13:58

Nejlepší podnikatelky představí 11. ročník akce nazvané Ocenění českých podnikatelek. Odborný garant projektu společnost CRIF – Czech Credit Bureau, vybral 28 535 potenciálních kandidátek na zisk ocenění, což představuje nárůst 138 procent oproti roku 2008, kdy proběhl první ročník této soutěže. Patronkou letošního ročníku je Simona Kijonková, zakladatelka společnosti Zásilkovna.

Projekt Ocenění českých podnikatelek není jen o předání cen v jednotlivých kategoriích. Je hlavně o podpoře a zviditelňování úspěšných žen, které díky své usilovné práci dosáhly úspěchu nejen u nás, ale také za hranicemi naší země. Cílem projektu je jejich spojování a propojování, které jim může pomoci v dalším rozvoji jejich podnikání. „V loňském roce jsme se v rámci akcí klubu Ocenění českých podnikatelek setkali s 853 hosty, se kterými se mohly naše členky seznámit a nechat se inspirovat jejich příběhy,“ říká zakladatelka Ocenění českých podnikatelek Helena Kohoutová.

Letos splnil kritéria účasti v projektu rekordní počet žen. Mezi semifinalistky bylo nominováno 1062 podnikatelek. „Z pozice odborného garanta Ocenění českých podnikatelek jsme rádi, že v letošním roce splnil pravidla největší počet subjektů v historii tohoto projektu. Tento fakt potvrzují i výsledky našich analýz podnikatelského prostředí v Česku, které ukazují na zvyšující se počet podnikajících žen a zlepšující se hospodářské výsledky jejich firem. V tomto smyslu roste význam celé soutěže, do které jsou vybírány nejlepší české podnikatelky především na základě našeho profesionálního ratingu,“ sdělil Pavel Finger, místopředseda představenstva společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Podporu ženám – podnikatelkám vyslovil i ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner. „Ženy mají často dvě práce na plný úvazek. Tu tradiční, podnikání nebo zaměstnání, a pak zpravidla daleko více než muži ještě pečují o rodinu. Přesto během posledních let ženy požádaly zhruba o dvakrát víc živností než muži. V absolutních číslech to znamená nárůst o víc než třicet čtyři tisíc žádostí. Může to souviset s rostoucí dostupností internetu, díky které mnoho žen na mateřské či rodičovské dovolené rozjíždí e-shopy a pak už se do zaměstnání nevrací a v podnikání pokračují. V podnikání je chceme ženy podporovat, i proto se snažíme například zvýšit dostupnost internetu a ocenit příkladné aktivity. Tak, aby se sdílela dobrá praxe a podnikatelky se navzájem inspirovaly,“ uvedl Hüner.

Podle auditora projektu, společnosti NSG Morison, je stále dominující příležitostí pro podnikatele, a podnikání export. „Největším exportním trhem zůstanou zejména pro ženy – podnikatelky sousední země. Německo se pro české firmy otevírá nejenom k dodávkám automobilových dílů, které byly doposud nejrozsáhlejší komoditou, ale i jiným produktům, které mají větší přidanou hodnotu. A právě tady vidíme velkou příležitost,“ konstatuje Petr Šíma, partner poradenské firmy NSG Morison.

Podnikatelky se mohou do letošního ročníku hlásit do uzávěrky dne 21. září 2018 ve 12 hodin. Vyhlášení vítězek proběhne 8. listopadu 2018 v Praze.

Projekt Ocenění Českých Podnikatelek – OCP podporuje české podnikatelky, oceňuje jejich projekty, inovace, ekonomický růst, osobní přístup, společenský dopad a kultivaci podnikatelského prostředí. Již od roku 2008 poukazuje na společenskou odpovědnost drženou v rukou českých žen a pomáhá. Podnikatelkám přináší nové zkušenosti a inspiraci a nabízí příležitost získat nový nadhled, a ještě větší uspokojení z podnikání.Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Finance
3 tipy, jak si snížit daňovou povinnost ještě do konce roku
Kdy potřebujete výpis z katastru nemovitostí?
Kdy se (ne)vyplatí pracovat při exekuci?
Test: která navigace do auta je ta nejlepší
Co je dobré vědět o dobrovolném důchodovém pojištění?
Auta
Modernizace pro UAZ Profi
VW chce překonat Porsche na Nürburgringu. Využije k tomu elektrický speciál z Pikes Peak
Rekordní Bloodhound SSC, který zatím své schopnosti nepředvedl, je na prodej za pakatel
McLaren 720S Spider: Do prodeje míří extrémně rychlý roadster. Stojí sedm milionů
Test Jeep Grand Cherokee S: Cesta časoprostorem
Technologie
Špičkový držák dvou monitorů Stell SOS 2020 (recenze)
Planeta Blink. Konec vývoje EdgeHTML není dobrý pro web [komentář]
Google+ opět děravý. Google síť nakonec ukončí o čtyři měsíce dříve
Voyager 2 je už v mezihvězdném prostoru a po 41 letech stále pracuje
Doom slaví 25. narozeniny. Jeho tvůrce slibuje novou epizodu
Hry pro příležitostné hráče