Začněte se sportem hned. Využijte k tomu příspěvek od ČPZP - Euro.cz

Přihlášení

Začněte se sportem hned. Využijte k tomu příspěvek od ČPZP

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna,
Začněte se sportem hned. Využijte k tomu příspěvek od ČPZP
Komerční sdělení

Kdo se nehýbe, zadělává si na řadu zdravotních problémů i na nehezkou postavu. Začněte cvičit hned. Na nákup permanentky vám přispěje zdravotní pojišťovna. U České průmyslové zdravotní pojišťovny můžete pravidelné sportování zahájit s příjemným příspěvkem 700 korun.

Odborníci bijí na poplach – dostatečný pohyb chybí více než polovině občanů. Lidem, kteří se neradi hýbou, hrozí například obezita, nemoci srdce, diabetes nebo osteoporóza. Pravidelný pohyb nejenže snižuje riziko onemocnění, ale také posiluje srdce, podporuje správné dýchání a zvětšuje kapacitu plic. Tělo se pohybem lépe okysličuje a zlepšuje se tak i mozková aktivita. Vedle fyzického zdraví má pohyb pozitivní vliv i na psychiku. Sportování je navíc důležitou součástí cesty k dokonalé postavě.  Zpevňuje svalový korzet a v kombinaci se změnou stravování vede k úbytku váhy.

Na pravidelný pohyb zaměřuje svou pozornost také Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP). Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi dlouhodobě podporuje své pojištěnce ve snaze o zdravý životní styl a prevenci před civilizačními chorobami. „Nabídku preventivních programů se snažíme přizpůsobovat potřebám našich klientů. Každoročně zatraktivňujeme programy spojené s větší podporou sportovních aktivit tak, aby si prospěšnost pohybu mohl vyzkoušet skutečně každý. Například náš program Pravidelný pohyb, kde příspěvek 700 Kč mohou čerpat ženy i muži na nejrůznější sportovní aktivity, jsme v letošním roce rozšířili o možnost plavání,“ uvedla tisková mluvčí ČPZP Elenka Mazurová.

Pohyb je nesmírně důležitý i pro ty nejmenší. Skoro třetina dětské populace trpí nadváhou či obezitou, proto je nutné vést je k pohybu co nejdřív. Na cvičení pro děti do dvou let včetně přispívá ČPZP v programu Zdravé dítě až 500 Kč. „Česká průmyslová zdravotní pojišťovna dále snížila věkovou hranici pro čerpání příspěvku ve výši 500 Kč na sportovní pohybové kroužky a na členství ve sportovních oddílech z původních 6 na 3 roky. V programu Organizované plavecké kurzy pro děti s příspěvkem až 1 000 Kč mohou čerpat děti až do 10 let,“ upozornila na některé z programů pro děti a mládež mluvčí ČPZP. Kompletní nabídka preventivních programů je přehledně uvedena na www.cpzp.cz/programy

Pokud ještě nepatříte mezi 1 270 000 pojištěnců České průmyslové zdravotní pojišťovny a chcete to změnit, můžete se zaregistrovat online na www.cpzp.cz/205, nebo osobně na kterékoli z více než stovky poboček po celé ČR. Zaregistrujte se do konce března a výhody od ČPZP budete moci čerpat již od července.