Začali od podlahy - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Začali od podlahy

, Mgr. Rudolf Marek,
Začali od podlahy
Zdroj: Euro.cz

Investiční skupina Penta udělala změny ve vedení Aera Vodochody

Investiční skupina Penta minulý týden odvolala devítičlennou dozorčí radu, devítičlenné představenstvo a prezidenta Aera Vodochody Petra Klimeše. Na jeho místo byl jmenován slovenský expert na restrukturalizace firem Peter Ondro, jenž v minulosti působil v hliníkárně ZSNP v Žiaru nad Hronom nebo slovenských strojírenských podnicích skupiny HTC holding.
Předsedou představenstva zeštíhleného na tři členy se stal Zdeněk Sýkora, místopředsedou Jan Vachek a členem Petr Brychta. Bývalý ministr obrany Karel Kühnl byl jmenován předsedou dozorčí rady. Vzápětí však na tento post rezignoval kvůli svému jmenování českým velvyslancem v Chorvatsku. Jediným členem dozorčí rady tak zůstal její místopředseda Martin Prachař, bývalý šéf Kühnlova kabinetu na ministerstvu obrany.
Třetí a poslední člen bude zvolen z řad zaměstnanců. Kdo bude předsedou dozorčí rady, zatím není jasné. Podle mluvčí Penty Jany Studničkové není jeho volba záležitostí, která by mimořádně spěchala. Penta personální změny provedla čtyři dny poté, co od ČKA převzala akcie podniku. Prvním krokem nového vedení Aera bude kompletní kapitálová restrukturalizace, jež zahrnuje zejména navýšení základního kapitálu o zhruba osm miliard korun.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze