Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Creative Business Cup
Creative Business Cup
Autor: CzechInvest

Za kreativitou do Kodaně. Ve finále Creative Business Cup bude Česko reprezentovat startup Snuggs

30. května, 06:00 - Petra Sivová, Export a podnikání
 Creative Business Cup
Creative Business Cup
Autor: CzechInvest
30. května, 06:00

V mezinárodním finále Creative Business Cup v dánské metropoli bude začátkem července reprezentovat Českou republiku startup Snuggs.

V olomouckém divadle Na cucky se koncem března 2019 během českého národního kola mezinárodní soutěže Creative Business Cup představilo sedm kreativních startupů. Vítězství si nakonec odnesla mladá podnikatelka Linda Šejdová s projektem Snuggs. Svůj produkt, menstruační kalhotky s absorpční vrstvou, které slouží jako plnohodnotná náhrada stávajících hygienických potřeb pro ženy, představí 1. a 2. července 2019 na mezinárodním finále v dánské Kodani.

„Menstruační kalhotky Snuggs jsou alternativním řešením pro ženy namísto vložek a tamponů. Používáme kvalitní materiály v kombinaci s nanovlákny. Vážíme si toho, že jsme vyhráli. Prostřednictvím soutěže jsme měli příležitost seznámit se s potenciálními partnery a už se těšíme na mezinárodní kolo do Kodaně,“ říká Linda Šejdová.

Nadčasový design rakví či solární úly

Porota Creative Business Cupu ovšem neměla snadný výběr. Hned po projektu menstruačních kalhotek Snuggs ji zaujal startup Optimistic Coffins nabízející neotřelý a nadčasový design rakví, který chce pozůstalým pomoci usnadnit nelehkou životní situaci, rozloučení s milovanou osobou. Třetí místo vybojoval startup Termosolární úly, který dokáže velmi účinně a bez použití chemie hubit roztoče včely medonosné.

Cílem soutěže Creative Business Cup je nejen propojit kreativní podnikatele s investory a podpořit jejich vstup na globální trhy, ale také přispět k posílení podnikatelských dovedností a rozvíjení mezioborových informací ( Autor: CzechInvest