Za 50 tisíc dostanete desetkrát víc

16. května 2005, 00:00 - (dr)
16. května 2005, 00:00

PODPORA DODAVATELŮ Levné poradenství a možnost dostat se k zajímavým kontraktům - to jsou hlavní výhody projektu podpory českých dodavatelů, který nabízí agentura CzechInvest. Vyzkoušela si ho již stovka malých a středních firem.

**PODPORA DODAVATELŮ

Levné poradenství a možnost dostat se k zajímavým kontraktům - to jsou hlavní výhody projektu podpory českých dodavatelů, který nabízí agentura CzechInvest. Vyzkoušela si ho již stovka malých a středních firem.

Podniky, které se chtějí zapojit do projektu podpory českých dodavatelů, zaplatí za celou dobu jeho trvání 50 tisíc korun. Za tento poplatek přitom získají nejméně desetkrát více. „Zájemci však nedostanou přímou finanční podporu ve formě peněz, ale získají konzultace a služby, za které by jinak zaplatili alespoň 500 tisíc korun,“ uvedla mluvčí agentury CzechInvest Jana Víšková.

Právě tato agentura zahájila v roce 2001 pilotní fázi projektu. Zúčastnilo se jí téměř sto malých a středních podniků. „Tyto firmy za dobu trvání pilotní fáze uzavřely dodavatelské kontrakty za více než miliardu korun. Zjistili jsme, že jejich tržby vzrostly meziročně asi o deset procent,“ řekl generální ředitel CzechInvestu Radomil Novák.

Právě nyní se do projektu mohou zapojit další malé a střední tuzemské podniky. Podpora je určena pro firmy z oblasti zpracovatelského průmyslu - hlavně z oborů výroby automobilových a leteckých komponentů, přesného strojírenství, elektrotechniky či zpracování kovů a plastů. Zájemci se mohou hlásit během května na adresu suppliers@czechinvest.org.

Program rozvoje dodavatelů bude stejně jako v pilotní fázi rozdělen do dvou částí. V první se identifikují silné a slabé stránky firmy. Druhá část pak představuje už konkrétní pomoc v podobě přidělení experta na problematiku, se kterou podnik potřebuje nejvíce pomoci. Součástí konzultací je také detailní audit týkající se například tvorby strategie, řízení lidských zdrojů, vztahů se zákazníky, řízení výrobních procesů, financí a podobně.

Pilotní fáze programu byla financována ze dvou zdrojů. Polovina pocházela z fondu Phare, zbytek ze státního rozpočtu. Během čtyř let bylo vyčerpáno celkem sedm milionů eur. Na nyní připravovanou další fázi už půjdou peníze jen ze státního rozpočtu, kde je na tento účel k dispozici 25 milionů korun.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít