Z počítače snadno do televize

29. března 2005, 00:00 - (rd)
29. března 2005, 00:00

VYZKOUŠELI JSME Počítače už sice často přehrávají filmy, fotografie nebo hudbu, více lidí se však k monitoru většinou nevejde. Řešením je snadný přenos signálu z počítače do běžné televize. Počítač se stává multimediálním centrem domácnosti - jsou v něm uschovány rodinné fotografie nebo rovnou videa z dovolené, nejrůznější hudební alba i celé filmy.

VYZKOUŠELI JSME

Počítače už sice často přehrávají filmy, fotografie nebo hudbu, více lidí se však k monitoru většinou nevejde. Řešením je snadný přenos signálu z počítače do běžné televize.

Počítač se stává multimediálním centrem domácnosti - jsou v něm uschovány rodinné fotografie nebo rovnou videa z dovolené, nejrůznější hudební alba i celé filmy. Prostředí kolem počítače však zpravidla nedovoluje více lidem zasednout kolem monitoru a společně se dívat.

Nejlepší je proto přenést obsah do televize, která je pro hromadnou zábavu uzpůsobena lépe. Jenže málokomu se chce natahovat dlouhé kabely přes celý byt a pak si složitě pohrávat s nastavováním, aby vše fungovalo. Existují totiž už přístroje, které to zvládnou automaticky.

Profit měl možnost vyzkoušet Wireless Media Player D-Link DSM-320. Jde o zařízení podobné stolnímu DVD přehrávači, ovšem s tím rozdílem, že se do něj nestrkají žádné nosiče, ale data k němu proudí bezdrátově pomocí wi-fi(případně i prostřednictvím ethernetového kabelu).

Zařízení se připojí k televizoru a současně k počítači. Na počítači je třeba mít nainstalovaný program, který je součástí dodávky celého zařízení. Po instalaci DSM-320 pak stačí už jen pomocí dálkového ovládání připravit přehrávač k práci. Nastavování probíhá přímo v menu na obrazovce televizoru a je velmi jednoduché. Po připojení přehrávače s počítačem už uživateli stačí si jen v menu vybrat, co chce provést.

Můžete si vybrat z nabídky hudba, fotky, video nebo on-line média. Nejzajímavější možnosti nabízí složky video a fotografie - jejich prostřednictvím si pak přímo na televizní obrazovce můžete spouštět data uložená na počítači. Zařízení podporuje řadu formátů od MP3, přes DVD až po DivX (s tím souborem se nejčastěji setkáte u filmů s vyšší kvalitou uložených na CD). Dokonce si můžete pouštět i soubory stahované přímo z internetu, například internetové rádio nebo televizi.

Dobrý dojem z přístroje poněkud kazí jeho cena, která o pětistovku překročila osm tisíc korun. Samotný DVD přehrávač se přitom dá sehnat už i za tisícovku. Výhodou D-Linku je tak především bezdrátové připojení a podpora více multimediálních formátů.

Foto popis| Oproti DVD pfiehrávači je D-Link výrazně dražší.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít