Z oběda můžete mít dobrý pocit na druhou - Euro.cz

Přihlášení

Z oběda můžete mít dobrý pocit na druhou

Pizza Coloseum,
Z oběda můžete mít dobrý pocit na druhou
Komerční sdělení

Dobře se najíst a ještě u toho mít dobrý pocit, že jste nepotěšili jen své chuťové buňky. Tohle lze nyní zažít až do konce března v 15 restauracích Pizza Coloseum. Kromě klasické stálé nabídky si totiž můžete vybrat i ze speciálního sezónního menu.

               Jarní menu s „nádechem pomoci druhým“ pro restaurace v Praze, Ostravě, Brně, Teplicích a Českých Budějovicích vytvořil šéfkuchař celé restaurační sítě Marek Rauvolf. Měl ale velkého pomocníka – Taťánu Gregor Brzobohatou. Miss World z roku 2006 se intenzivně věnuje také Nadaci Krása pomoci, která pomáhá seniorům. A právě u příležitosti jarního menu vznikla mezi nadací a Coloseem spolupráce.

               „Z každého hlavního pokrmu speciálního jarního menu předáme nadaci 50 korun. Peníze budou směřovat na podporu kvalitního života seniorů, kteří si naši podporu zaslouží,“ uvedl Jan Mužátko, majitel sítě restaurací Pizza Coloseum, která letos oslaví 25 let na trhu.

Příprava menu s Taťánou Gregor Brzobohatou

               „Zrod menu byl poměrně rychlý. Taťána předložila představu, co by jídla měla obsahovat, tedy lehká jídla, nic smaženého a já jsem vytvořil nabídku asi deseti, jedenácti jídel. Následně jsme ochutnávali a došli k závěru, která je v nabídce. Je to špenátový krém, k hlavnímu jídlu pražené gnocchi s krémem z pečeného lilku, kuskus s červenou řepou a krémovým kozím sýrem a také grilované kuřecí prso se salátem Waldorf. Sladkou tečkou je bezlepkový čokoládovo-tvarohový řez s višňovou omáčkou. Při přípravě jsem musel myslet i na to, že speciální menu nabízíme i v době obědů. Musel jsem brát ohled na to, aby kuchaři vše včas stihli připravit a naservírovat,“ popsal nabídku Marek Rauvolf.

               „Vše, co Marek připravil, jsme poctivě ochutnali a byla to opravdu velice příjemná povinnost. Vybrali jsme finálové pokrmy a řeknu vám, že to byl celkem oříšek, ale docela jsme se shodli. Považuji se za velkého gurmeta a labužníka a ráda ochutnávám nové věci. Musím se přiznat, že tady mi chutná všechno. V Pizzeriích Coloseum se totiž skvěle vaří a některé jídlo je doslova jako od mé babičky,“ podotkla Taťána G. Brzobohatá.

               Ke spolupráci s restauracemi Pizza Coloseum pak nejkrásnější žena světa dodala: „Moc si vážím spolupráce s Coloseem, jež nám pomůže finančně podpořit služby, které poskytujeme seniorům,“ říká ke spolupráci zakladatelka Nadace Krása pomoci.

Hotové jarní menu

               Cena za hodinu pečovatelské služby nebo asistence je podle Taťány Brzobohaté pro klienty 130 korun. „Takže když v průběhu února a března ochutnáte všechna tři hlavní jídla, pokryjete celou hodinu péče pro jednoho staršího člověka. Vybraná částka bude financovat službu „Doma bez obav”, která pečuje právě o starší osoby v domácím prostředí. Tam už se vše řídí podle specifických individuálních potřeb každého klienta. Prostě částka 50 korun z každého jídla je hodně ve chvíli, kdy bude hodně i hostů. A já věřím, že bude, protože tenhle projekt, za kterým stojím od začátku už skoro dvanáct let, má smysl. A věřím, že spolupráce s Pizzou Coloseum bude pokračovat i v budoucnu.“

               Sezónní menu servírují restaurace Pizza Coloseum čtyřikrát v každém roce. Letošní jarní nabídka je charitativní, v dalších měsících pak návštěvníky čeká sezóna chřestu, letního grilování a podzimních jídel. Už v dubnu nabídnou ve zmíněných 15 restauracích nový jídelní lístek.