Z nemocnice do Senátu

22. srpna 2008, 17:37 - Mgr. Rudolf Marek
22. srpna 2008, 17:37

FN Hradec Králové Mgr.

V souvislosti s kandidaturou ředitele královéhradecké nemocnice Leoše Hegera v letošních senátních volbách se objevila spekulace, že by jej měl ve funkci nahradit nynější ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS). Ministerstvo zdravotnictví informace o chystaném odvolání šéfa resortu Julínka popřelo. Ředitel Heger, který kandiduje jako nestraník za ODS, hodlá do konce roku svůj post bez ohledu na volební výsledek opustit. „Už od začátku prázdnin se mě lidé ptají, co je pravdy na tom, že ředitelem nemocnice by se měl stát Tomáš Julínek. Říkám na to, nechtějte po mně odpověď, každá by byla špatná,“ prohlásil Heger. Nepotvrdil ani informaci, že nemocnici opouští proto, že by se měl stát náměstkem ministra zdravotnictví.
„To mohu zcela vyvrátit. Chystám se totiž jako nestraník kandidovat za ODS do Senátu,“ konstatoval Heger. Svou budoucnost vidí ve dvou rovinách: buď se stane senátorem, nebo se vrátí k původní profesi rentgenologa. S postem náměstka ministra zdravotnictví nepočítá.
Podle vyjádření mluvčího ministerstva zdravotnictví Tomáše Cikrta ministr Julínek rezignaci nezvažuje. „Ani to po něm premiér nebo někdo jiný relevantní nepožaduje.“ Cikrt dále vyloučil, že by Julínek i v případě své rezignace do hradecké nemocnice nastoupil: „Jak známo, je i senátorem, takže by se věnoval této činnosti.“ Ministerstvo zdravotnictví o nástupci ředitele Hegera dosud nejednalo, a zatím ani není jasné, jakým způsobem bude tuto personální záležitost řešit.
„Ředitel Heger je jedním z našich nejúspěšnějších ředitelů se skvělými výsledky a bude velmi obtížné ho nahradit,“ dodal Cikrt, který nepochybuje, že ve volbách suverénně zvítězí a nebude mít žádný důvod dělat náměstka na ministerstvu. „Ministerstvo nikdy nemělo tak kvalitní tým ve svém vedení jako nyní, a proto nečekejte, že by se na tom mělo něco měnit.“
Leoš Heger je ředitelem královéhradecké fakultní nemocnice od ledna 1996. Za dobu jeho působení investovala nemocnice do výstavby a rekonstrukcí pavilonů stovky milionů korun. Například od letošního února má nový pavilon pro záchranu životů, který patří k nejmodernějším v Česku. Součástí objektu za čtvrt miliardy korun je i heliport na střeše budovy. Nemocnice v poslední době čelila také pokutám antimonopolního úřadu za chybně zadané veřejné zakázky. Poslední případy se týkaly dodávek dialyzačních monitorů a hotových médií pro růst mikroorganismů. Za první tendr dostala nemocnice letos v létě pokutu, druhé výběrové řízení musí znovu vyhodnotit.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná…
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Technologie
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít