Z konkurence můžete těžit

16. října 2006, 00:00 - PAVEL HOLÍK
16. října 2006, 00:00

LEASING Na českém trhu působí desítky leasingových společností. Silné konkurenční prostředí může být pro klienty velmi výhodné. Jisté leasingové společnosti, aby si zvýšily šanci zvítězit v tendru, jsou schopny stlačit nabízené ceny na hranici vlastní rentability.

LEASING Na českém trhu působí desítky leasingových společností. Silné konkurenční prostředí může být pro klienty velmi výhodné.

Jisté leasingové společnosti, aby si zvýšily šanci zvítězit v tendru, jsou schopny stlačit nabízené ceny na hranici vlastní rentability. Do kalkulace pak nemusejí být zahrnuty ani některé nevyhnutelné servisní úkony.

DŮVĚŘUJ, ALE KALKULUJ!

Ty si pak klient musí zajistit sám a také za ně zaplatit - často dráž než prostřednictvím leasingové společnosti, která umí dosáhnout velkoobchodních slev. Mnozí klienti slepě srovnávají pouze kalkulované náklady, aniž by se snažili rozklíčovat, jaké služby jim budou poskytnuty.

Nepříliš férová leasingová společnost toho může využít a tu či onu službu poskytnout v nižší kvalitě, aby nedoplatila na svůj příslib nízkých poplatků a neprodělávala. Při výběrovém řízení na dodavatele leasingových služeb je tedy důležité mít jasno v tom, jaké zboží a úkony od leasingové společnosti vyžadujeme, tedy co přesně má dodat a co má za nás dělat. Čím podrobnější parametry služby určíme, tím přesnější bude výsledné srovnání.

Mnoho malých a středních podnikatelů se čas od času dostane do situace, kdy jim chybí kapitál na krytí běžných provozních výdajů. Pokud je kontokorent vyčerpán a další zadlužení je nežádoucí, je vhodné operovat s vlastním likvidním majetkem -například automobily. Pomocí zpětného leasingu lze auto rychle zpeněžit, a přitom si ponechat privilegium jeho používání. Stejně lze k financování využít i třeba vlastní nemovitosti.

ZA MÁLO A RYCHLE

Zpětný leasing začíná úplatným převodem majetku na leasingovou společnost. Aktuální tržní cena majetku je obvykle stanovena znaleckým posudkem. Po převodu probíhá financování stejným způsobem jako klasický finanční leasing. Hlavními výhodami tohoto druhu financování jsou nízké úroky, rychlost vyřízení a možnost snížení daňové povinnosti díky leasingovým odpisům.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít