Z dopisů čtenářů

06. září 2004, 00:00 - admin
06. září 2004, 00:00

Nová úprava zdravotního pojištění Reaguji na článek v čísle 36 o placení pojistného na veřejné zdravotní pojištění u zaměstnanců a OSVČ, za které je plátcem stát. Autor se nezmínil o vlivu novely, která platí od 1. srpna letošního roku - ode dne účinnosti zákona 438/2004, který byl zveřejněn ve Sbírce zákonů 26.

Nová úprava zdravotního pojištění Reaguji na článek v čísle 36 o placení pojistného na veřejné zdravotní pojištění u zaměstnanců a OSVČ, za které je plátcem stát. Autor se nezmínil o vlivu novely, která platí od 1. srpna letošního roku - ode dne účinnosti zákona 438/2004, který byl zveřejněn ve Sbírce zákonů 26. července 2004. Nově se u této skupiny osob nesnižuje vyměřovací základ o částku stanovenou §7 odst.1, zákona 48/1997 Sb., v platném znění (3520 Kč). Toto se projeví poprvé při zúčtování mezd a platů za měsíc srpen 2004. Jeníčková, Nugget SW, s. r. o. Nezabírejme zelené plochy Zaujala mne příloha o takzvaných podnikatelských inkubátorech (Profit č. 30/2004). Zdá se, že zatímco současná vláda hází podnikatelům všemožně klacky pod nohy, města si uvědomují přínos i těch nejmenších podnikatelů. Není divu - jsou k nim blíž a vidí, že to často skutečně nejsou podvodníci, ale poctiví a aktivní lidé, kteří dávají práci dalším. Navíc často rozšiřují nabídku služeb v daném regionu a zvyšují jeho celkovou úroveň. Přesto se mi jedna věc nelíbí: Tak jako v jiných případech se i tady dává často přednost tomu nejjednoduššímu řešení, které je ale na úkor „budoucích generací“: Místo finančně a asi i organizačně náročnějších rekonstrukcí nevyužívaných starých areálů (továrny, kasárna apod.) se staví pořád nové a nové budovy na zelené louce. Nejsem nějaký radikální ekolog. Ale vadí mně, že pro obyvatele klesá možnost příjemného života ve městě - ubývá dosud volných ploch jak v centru měst, tak hlavně na jejich okraji. Obyvatelé města se pak cítí hůře a dají přednost životu někde jinde, kde je to pro ně příjemnější. Konkrétně má čtvrť dříve bývala klidným okrajem města. Teď je tady plno hypermarketů, nových hal apod. Kamil Hořejší, živnostník, Brno Zlepšení prostředí k podnikání Vybíráme příspěvky z diskuze na téma „Co byste navrhovali pro zlepšení podnikatelského prostředí?“ na internetových stránkách www.profit.cz: 1. Vrácení DPH z nezaplacené faktury považovat za trestný čin. 2. Zavést pracovní knížky. Lidé, kteří mění místo několikrát ročně, jsou buď lempli, nebo tipaři pro následné vykradení. 3. Pokud se pracovník rozhodne odejít, vybere si co nejvyšší zálohu a oznámí, že končí. Můžete mu nejvýš vzít něco z dovolené. Dále za něj platíte zdravotní. Možnost soudit se je vskutku rada knížecí. Nakonec jej po pár dnech propustíte. Do té doby však již pracovník čile vydělává u jiného podnikatele, kterému je šumafuk, za co jste jej propustil. Jan Šašinka Je to jednoduché: snížit daně na polovinu, snížit administrativu na polovinu a zrovnoprávnit zaměstnavatele a zaměstnance. Karel Plch Připojuji se k vám: chci jednodušší a nižší daně. Pišingr Profit na internetu

Jakožto váš odběratel a teď už i předplatitel si prohlížím internetový archiv Profitu. Překvapila mě prezentovaná vizáž. Teprve od května vypadá Profit tak, jak vypadá. Do té doby mi chodily noviny. Nechápu proto, jak mohou být v archivu obálky od roku 2003.

vale@post.cz

V časopisecké podobě vychází Profit od čísla 19/2004. V archivu na www.profit.cz můžete vidět i podobu obálek předchozího novinového formátu. Klasickou „obálku“, tedy obrázek přes celou titulní stranu, má Profit již od čísla 36/2003. Obsah jednotlivých čísel je na webu přístupný po kliknutí na příslušnou titulní stranu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víkend bude plný prázdnin: trošku volna a více času
Servisní prohlídka auta na zimu: Kolik stojí a na co se zaměřit
Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Nejsme napojení na ruskou vládu, říká Kaspersky a poskytne důkaz
Opustí AMD s GPU továrny GlobalFoundries? Čipy Navi na 7 nm má prý vyrábět TSMC
Bixby 2.0: hlasový asistent Samsungu se rozšíří i do ostatních zařízení, půjde přes něj ovládat ledničku
Google Pixel 2 je v Česku, ale stojí pořádný balík
Logitech MX Master 2S: jak jednou myší ovládat tři počítače (vyzkoušeno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít