Z čeho by měl Jágr radost

23. května 2012, 17:06 - Petr Kolář
23. května 2012, 17:06

politický diář

Pražský primátor Bohuslav Svoboda vyhlásil snahu stát se místopředsedou ODS. V MF Dnes řekl, že Petra Nečase podporuje, ale premiér by měl „bouchnout do stolu a vyrazit Věci veřejné“. Nečas z toho musel mít pěkně zamotanou hlavu. Řádný volební kongres ODS má být až za rok a půl, nicméně velká část ODS očekává, že se ve volební zvrtne už kongres letos na podzim. Část občanských demokratů, kterým spolupráce s véčkaři – slušně řečeno – vadí, přitom mluví i o tom, že pokud Nečasem udržovaný kabinet padne, bude to premiérův konec v čele strany. Jelikož je Petr Tluchoř pro předsedování nepoužitelný, hledají kohokoli, kdo by mohl Nečase nahradit. Někteří vlivní hráči z této části ODS zmiňují i ambiciózního Svobodu. Nečas už zažil, že lidé, které si sám vybral, začali mít zálusk na jeho post. Není tedy divu, že zhruba před třemi týdny se Svobodou na schůzce řešili nejen situaci v Praze, ale premiér se ptal i na to, zda chce primátor jeho místo. To se opakovalo v uplynulém týdnu. Svoboda prý tvrdil, že kandidaturu na místopředsedu vyhlašoval jen proto, aby Nečase podpořil. Premiér mu naopak slíbil podporu při tahanicích v Praze. Zajímavé. V hlavním městě by totiž Svobodu podporoval proti skupině, která je na jeho straně, co se týče názoru na setrvání véček v kabinetu.
Lídr socialistů Bohuslav Sobotka má nečekaný smysl pro humor, což doložil svým návrhem ODS na omezení a větší transparentnost kampaní a financování stran. Sobotka by si kromě jiného přál, aby každá fyzická osoba mohla dát jakékoli straně jen dva miliony korun a právnické osoby pouze čtyři miliony. Kdyby byl dar vyšší, Sobotka by rozdíl přerozděloval ostatním stranám s nárokem na státní příspěvek. Jak upozornil Týden, kdyby dal Jaromír Jágr ODS šest milionů, strana by inkasovala dva a ČSSD po přerozdělení dva a půl. „Zlatý hoch“ by byl ze Sobotkova sociálního inženýrství jistě nadšený.
Šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg ve Spojených státech na adresu koaličních partnerů prohlásil, že už si na ty „paka ani nevzpomene“. Český etymologický slovník Jiřího Rejzka toto slovo vysvětluje následovně: obecné, hanlivé: „hlupák, blázen“, pakárna: ubíjející práce, blázinec. Snad od německého Pack (sebranka, holota). Jiný výklad slovo spojuje se starším pakost (škoda, neduh, zlo). Takže vesměs trefné. Schwarzenberg by jen neměl zapomínat, že se na nekončících jednáních K9 stává jedním z pak.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít