Yahoo před prodejem nakoupí zpět vlastní akcie za tři miliardy dolarů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Yahoo před prodejem nakoupí zpět vlastní akcie za tři miliardy dolarů

, čtk,
Yahoo před prodejem nakoupí zpět vlastní akcie za tři miliardy dolarů
Zdroj: čtk

Americká internetová společnost Yahoo se rozhodla nakoupit zpět vlastní akcie v hodnotě tří miliard dolarů (zhruba 71,5 miliardy korun). Chce tak vyjít vstříc investorům, kteří plánují prodej jejích akcií před převzetím základních internetových aktivit společnosti americkým operátorem Verizon Communications.

Verizon se v únoru dohodl na nových podmínkách převzetí základních aktivit Yahoo. Kupní cena se proti původně sjednané částce snížila o 350 milionů dolarů na 4,48 miliardy dolarů (zhruba 107 miliard korun).

Základní aktivity Yahoo zahrnují e-mailové služby, digitální reklamu a mediální aktivity. Zbývající část Yahoo by se po dokončení transakce měla přeměnit v holdingovou společnost Altaba, jejímiž hlavními aktivy budou patnáctiprocentní podíl v největším čínském internetovém prodejci Alibaba a podíl 35,5 procenta ve společnosti Yahoo Japan.

Společnost Yahoo se loni v červenci dohodla na prodeji základních aktivit firmě Verizon za 4,83 miliardy dolarů. Nad osudem transakce se však začaly vznášet otazníky po zprávách o rozsáhlých únicích údajů o klientech Yahoo. Mezi investory panovaly obavy, že Verizon bude kvůli těmto únikům požadovat slevu minimálně miliardu dolarů, nebo že dohodu zcela zruší. Podle nových podmínek dohody se případné náklady a závazky spojené s úniky dat rozdělí mezi Yahoo a Verizon.

Cena akcií na zprávu o zpětném odkupu zareagovala zhruba dvouprocentním nárůstem.

Yahoo Chart

Dále čtěte:

Verizon spojí Yahoo a AOL do firmy Oath. Slibuje si vyšší prodej digitální reklamy

Šéfka Yahoo přijde kvůli skandálům o bonusy. Miliony by mohly jít zaměstnancům

Mayerová není jediná. Post šéfa Yahoo je prokletý

Obří hackerský útok není náhoda. Yahoo bezpečnost nezajímala


Ohodnoťte tento článek
Diskuze