Witte Nejdek: Odborníci ve vlastní režii

26. listopadu 2007, 00:00 - Tomáš Johánek
26. listopadu 2007, 00:00

Společnost Witte Automotive Nejdek, která vyrábí zamykací systémy a kliky pro automobilový průmysl, zvolila pro výchovu nových kádrů vlastní řešení. Absolventy škol si připravuje sama ve speciálním tréninkovém programu.

Společnost Witte Automotive Nejdek, která vyrábí zamykací systémy a kliky pro automobilový průmysl, zvolila pro výchovu nových kádrů vlastní řešení. Absolventy škol si připravuje sama ve speciálním tréninkovém programu.

Sehnat kvalifikovaného specialistu je dnes stále větší problém, firmy často musejí zaměstnávat lidi, kteří by ještě před několika lety neměli šanci projít náročným výběrovým řízením. Firma Witte se však s tímto trendem rozhodně smířit nechce. Před několika týdny například sháněla odborníky ve čtyřech profesích. Jestli na tato místa zájemci skutečně dosáhnou, rozhodnou až jejich výsledky při půlroční praxi. „Součástí programu je mimo jiné seznámení absolventů se špičkovými technologiemi a firemním prostředím. Po jeho úspěšném ukončení a hodnocení budou zařazeni do konkrétního týmu,“ poznamenala Dana Tyralová, specialistka Witte pro práci se školami.

Jazyky a další dovednosti

Účastníci programu navštěvují jazykové kurzy, školení technických i manažerských dovedností. Každý bude mít po celou dobu tréninkového programu k dispozici vlastní notebook pro průběžné zpracovávání konkrétních zadaných projektů a mobilní telefon. Při přípravě uchazeči navštíví také mateřský závod Witte Automotive ve Velbertu.

V karlovarském regionu je společnost zatím jediná, která připravila tak propracovaný program výběru absolventů. Patří také mezi několik málo firem, které se snaží s potenciálními zaměstnanci pracovat už od jejich studia na středních a vysokých školách. „Největším problémem absolventů škol je při hledání místa chybějící praxe. Tu jim Witte nabízí už v průběhu studia,“ uvedla mluvčí Úřadu práce v Karlových Varech Veronika Rohožková.

Zaměření na studenty

Nejdecká firma Witte se také letos zapojila do projektu IQ Auto zaměřeného na středoškoláky. V jeho rámci spolupracuje se Střední průmyslovou školou Ostrov. Cílem projektu je příprava lidí pro automobilový průmysl. Specialisty přitom potřebuje Witte získat kvůli rozšiřování vývojového centra i k zajištění dlouhodobé zakázky pro koncern General Motors.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít