Vzorové oznámení zvýšení nájemného

28. srpna 2006, 00:00 - RUBRIKU PŘIPRAVIL PETR KUČERA <br />
28. srpna 2006, 00:00

Jak mám bezchybně postupovat, pokud chci konečně využít možnosti zvyšování regulovaných nájmů v bytovém domě, který vlastním? Nejde mi o výši ceny, ale o formu, jakou se „dohodnout“ s nájemníky. čtenář z Brna Nejlepší volbou je využít některého ze vzorových oznámení o jednostranném zvýšení nájemného.

Jak mám bezchybně postupovat, pokud chci konečně využít možnosti zvyšování regulovaných nájmů v bytovém domě, který vlastním? Nejde mi o výši ceny, ale o formu, jakou se „dohodnout“ s nájemníky.

čtenář z Brna Nejlepší volbou je využít některého ze vzorových oznámení o jednostranném zvýšení nájemného. Zveřejnilo ho například ministerstvo pro místní rozvoj nebo Občanské sdružení majitelů domů. Zde je jeden ze vzorů: Oznámení o jednostranném zvýšení nájemného - vzor Nájemce: ……….

Nájemné v bytě č. … v domě ( ulice, č.popisné., č. orientační, obec, kde se předmětný byt nachází) bude počínaje dnem (uvést přesné datum ) zvýšeno, a to na základě příslušných ustanovení zákona č. 107/2006 Sb., o jednostranném zvyšování nájemného z bytu a o změně zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“), na … Kč/m2/měsíc podlahové plochy bytu - tj. na ….. Kč/měsíc za tento byt.

Jedná/nejedná (uvést jednu ze dvou alternativ) se o byt se sníženou kvalitou podle § 2 písm. e) až g) zákona.

Odůvodnění: Pronajímatel využil možnosti dané mu zákonem a oznamuje jednostranně zvýšené nájemné.

Údaje nezbytné pro zvýšení nájemného byly získány ze zákona a ze Sdělení ministerstva pro místní rozvoj č. 333/2006 Sb. ze dne 20. června 2006, publikovaného ve Sbírce zákonů částka č. 102 dne 30. června 2006 (dále jen „Sdělení“).

Velikostní zařazení obce (event. oblasti, pokud jde o Prahu nebo Brno), kde se předmětný byt nachází, bylo provedeno v souladu s přílohou č. 1 (event. přílohou č. 2, pokud jde o byt v Praze nebo Brně) Sdělení.

Dosud placené aktuální nájemné za 1m2 podlahové plochy bytu je … Kč měsíčně. V této výši není započítána úhrada za vybavení bytu ani jiné platby spojené s užíváním bytu.

Maximální přírůstek měsíčního nájemného je v souladu se zákonem a se Sdělením - tj. byl vypočten podle vzorců uvedených v příloze zákona nebo vyhledán v příloze č. 4, popř. 4a pro byt se sníženou kvalitou (uvést jednu ze dvou alternativ), a činí … % pro období od níže uvedeného dne do 31. prosince 2007.

Pronajímatel využil možnosti zvýšení nájemného v plné výši (event. maximální přírůstek je nižší, pokud se pro nižší zvýšení pronajímatel rozhodl, a to …).

Povinnost platit zvýšené nájemné vzniká nájemci dnem … (nejdříve prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po uplynutí 3 měsíců od doručení tohoto oznámení).

V ……………… dne ………………..

Pronajímatel:…………………………

(vlastnoruční podpis)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Jdete zítra volit? Liftago, SmileCar a Rekola vás k urně svezou zadarmo
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít