Vždy jsem chtěla být nejlepší

24. ledna 2005, 00:00 - ONDŘEJ DRÁBEK
24. ledna 2005, 00:00

Petra Měchurová chtěla být baletkou nebo kadeřnicí. Když kvůli nemoci nemohla rok tancovat, zvítězila druhá možnost. To bylo v páté třídě. Dnes má luxusní salon v centru Prahy a objednávky na měsíce dopředu.

PETRA MĚCHUROVÁ

Petra Měchurová chtěla být baletkou nebo kadeřnicí. Když kvůli nemoci nemohla rok tancovat, zvítězila druhá možnost. To bylo v páté třídě. Dnes má luxusní salon v centru Prahy a objednávky na měsíce dopředu. 

Nechat se ostříhat od Petry Měchurové není snadná věc. Ne že by ohrnovala nos, naopak, ale prostě si dlouho počkáte. V jejím salonu se totiž objednává dlouho dopředu.

„Vždycky jsem chtěla být nejlepší. V prváku na učilišti se mi zdálo, že mi to moc nejde, ve druháku už jsem v soutěži byla třetí a ve třeťáku jsem byla nejlepší. Pak následovaly další soutěže,“ popisuje Měchurová svoje nadšení pro práci. Nakonec se stala dvojnásobnou mistryní Česka a loni se dokonce prosadila na mezinárodní přehlídce účesů v Paříži. Skončila druhá.

Vlastní salon má od roku 2001 a s jeho otevřením jí pomáhal přítel. „Když jsem začala pracovat, pořád jsem snila o vlastním salonu,“ říká Měchurová. V době, kdy už měla dost stálých zákaznic, bylo rozhodnuto. Její přítel našel vhodné místo v centru Prahy, tři měsíce trvaly přestavby a v prosinci 2001 se otvíralo. „Já měla strach, že sem pozvu první zákaznice a tady bude ještě stavba. Ale nakonec se to stihlo,“ vypráví Měchurová.

Salon se rozjel. Dnes v něm pracuje šest kadeřnic a dvě recepční. Objednávky se přijímají na tři čtyři měsíce dopředu. „To je na jednu stranu dobře, na druhou je to dost svazující, protože nemůžu onemocnět nebo někam odjet,“ tvrdí Měchurová, jejíž jméno především láká zákazníky do salonu.

Uspět v konkurenci desítek, možná stovek pražských salonů, není jednoduché. Podle slov kadeřnice a jejího přítele se většina toho, co salon vydělá, investuje do propagace.Vlastní přehlídky, focení módních fotografií, další akce. Měchurová je navíc i vyhledávanou stylistkou, takže výsledky její práce můžete vidět v módních magazínech. „Dělat účesy na focení mě baví. Je to trochu jiné než účesy pro denní nošení, které děláme v salonu. Já jsem vlastně dokonale šťastná,“ dodává podnikatelka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes…
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Technologie
Windows 10 Fall Creators Update: jen malé a někdy nedotažené novinky [recenze]
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít