VÝZVY * UZÁVĚRKY

30. srpna 2004, 00:00 - admin
30. srpna 2004, 00:00

PODPORA MALÉHO A STŘEDNÍHO PODNIKÁNÍ Popis: Cílem programu TRH je zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podnikatelů na domácích i zahraničních trzích. Podpora je určena malým a středním podnikatelům v zapojování do jednotného trhu EU.

PODPORA MALÉHO A STŘEDNÍHO PODNIKÁNÍ

Popis: Cílem programu TRH je zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podnikatelů na domácích i zahraničních trzích. Podpora je určena malým a středním podnikatelům v zapojování do jednotného trhu EU. Je poskytována ve formě finančního příspěvku na získání certifikátu nebo příspěvku na získání značky shody s českou technickou normou ČSN TEST.

Uzávěrka přijímání žádostí: do konce roku 2004 (doba trvání programu je ohraničena objemem disponibilních finančních prostředků).

Kontakt: Českomoravská záruční a rozvojová banka, a. s., Jeruzalémská 964/4, 110 00 Praha 1, tel.: 255 721 111, fax: 255 721 110, e-mail: info@cmzrb.cz, www.cmzrb.cz

PODPORA SKLIZNĚ MÁKU SETÉHO Popis: Účelem dotace je podpořit komplexní sklizeň máku setého s ohledem na zajištění bezpečnosti území z hlediska omamných a psychotropních látek v souladu se zákonem č. 167/1998 Sb., o návykových látkách, v platném znění. Předmět dotace je plocha máku setého, ze které byl komplexně sklizen mák a minimálně 0,25 t/ha makoviny. Uzávěrka přijímání žádostí: 30. 9. 2004 Kontakt: Ministerstvo zemědělství, Těšnov 17, 117 05 Praha 1, tel: 221 811 111, fax: 224 810 478, www.mze.cz ROZVOJ PRŮMYSLOVÝCH ZÓN Popis: Cílem podpory je stimulovat výstavbu a rekonstrukci výrobních hal a objektů pro strategické služby na území průmyslových zón. Účelem je - jejich pronájem moderním výrobním podnikům a podnikům z oblasti strategických služeb a technologických center, které zde vytvoří nová pracovní místa v oborech zpracovatelského průmyslu a v sofistikovaných oborech služeb s vysokou přidanou hodnotou - rozšířit nedostatečnou nabídku volných objektů vhodných pro moderní typy průmyslové výroby - zvýšit schopnost ČR absorbovat přímé investice do výrobních odvětví závislých na příležitosti k okamžitému zahájení výroby - zintenzivnit podporu průmyslových zón využitím kapitálových zdrojů soukromého sektoru. Předmět podpory: Příprava a realizace projektu, jímž je výstavba či rekonstrukce nájemního objektu na území průmyslové zóny o výměře nejméně 5 ha, včetně technické přípravy území. Uzávěrka přijímání žádostí: 31. 12. 2006 (žádosti budou uspokojovány podle množství finančních prostředků, které jsou v daném roce k dispozici). Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, telefon: 296 342 579, fax: 296 342 543, regiony@czechinvest.org, www.czechinvest.cz PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI V IRSKU Irsko, Velká Británie a Švédsko na rozdíl od dalších členských států nevyužily možnosti dočasně „uzavřít“ svůj pracovní trh pro obyvatele nových členů Unie. Češi tak mohou v těchto zemích hledat práci už dnes. Majitelé personální agentury Prosperity Recruitment na tuto situaci reagovali spuštěním internetového serveru www.irelandjobs.cz, nabízející pracovní příležitosti v Irsku. „Naším cílem je zprostředkovat irským zaměstnavatelům přímý kontakt s kvalifikovanou pracovní silou v nových členských zemích EU. Očekáváme, že Češi vyplní nedostatek především v kvalifikovaných technických profesích,“ řekl o projektu jeden ze spolumajitelů agentury Gary Mullan. Obdobné stránky podle tiskové zprávy už od začátku léta fungují v Polsku a zájem o jejich nabídku je velký. Vyhledávat je možné z více než dvaceti oborů - od technických profesí, přes příležitosti pro řemeslníky až po nabídky pracovních příležitostí v oblasti cestovního ruchu. Na nabídky je možné okamžitě reagovat a prostřednictvím internetu poslat potenciálním zaměstnavatelům životopis. Pro uchazeče o práci jsou služby serveru bezplatné. NÁRODNÍ REGISTR CERTIFIKOVANÝCH ORGANIZACÍ**

Registr je součástí internetových stránek Národní politiky podpory jakosti (NPJ - www.npj.cz), kde jsou rovněž uvedeny podmínky, které je nutné splnit, aby organizace mohla požádat o zařazení do registru. Národní registr je rovněž pravidelně aktualizován díky úzké spolupráci s certifikačními orgány. V Národním registru certifikovaných organizací (NRCO) je možné vyhledávat dvěma způsoby. Lze hledat podle počátečního písmene názvu organizace nebo pomocí vyhledávání podle vybraných kritérií (certifikát, sídlo organizace, obor činnosti). Oba způsoby lze libovolně kombinovat - zaškrtávat lze v jednom kritériu i více možností současně. V databázi je zaregistrováno již více něž 2245 certifikovaných organizací. Využívání registru pro vyhledávání certifikovaných organizací je bezplatné.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Technologie
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Tip: Jak odložit instalaci Windows 10 Fall Creators Update na pozdější dobu?
HP představilo pracovní konvertibilní tablet pro lidi pracující s nástroji firmy Adobe
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít