VÝZVY A UZÁVĚRY

20. září 2004, 00:00 - admin
20. září 2004, 00:00

PODPORA EXPORTU - ZÁRUKA ZA NABÍDKU Popis: Náhrada složení finanční jistoty, která je třeba pro účast vývozce v tendru (veřejné soutěži). Vystavená bankovní záruka zajistí budoucímu dovozci splnění podmínek soutěže. Poplatek za vystavení záruky závisí na ratingu vývozce.

PODPORA EXPORTU - ZÁRUKA ZA NABÍDKU Popis: Náhrada složení finanční jistoty, která je třeba pro účast vývozce v tendru (veřejné soutěži). Vystavená bankovní záruka zajistí budoucímu dovozci splnění podmínek soutěže. Poplatek za vystavení záruky závisí na ratingu vývozce. Účelem programu je zajistit závazek prodávajícího uzavřít smlouvu o vývozu v případě, že prodávající uspěl v tendrovém řízení. Příjemce: Program je určen vývozci s trvalým bydlištěm/sídlem v ČR, který se přihlásí do veřejné soutěže. Kontakt: Česká exportní banka, Vodičkova 34, Praha 1, tel. 222 843 111, e-mail: ceb@ceb.cz POMOC ZEMĚDĚLSKÝM A ZPRACOVATELSKÝM FIRMÁM

Cíl podpory: Program INVESTICE je zaměřený na realizaci zejména dlouhodobých investičních záměrů s ohledem na restrukturalizaci a zvýšení efektivnosti zemědělských a zpracovatelských subjektů. Cílem podprogramu ZPRACOVA TEL je podpořit rozvoj konkurenceschopných zpracovatelských organizací.

Předmět podpory: V rámci tohoto podprogramu jsou podporovány následující investice:

* stavební investice,

* nákup nových strojů, zařízení a technologií sloužících ke zpracování produktů ze zemědělské výroby s tím, že cílem projektu není zvýšení objemu produkce.

Forma podpory: Dotace na úhradu části úroků z úvěru a garance bankovních úvěrů. Uzávěrka přijímání žádostí: do konce roku 2004. (V případě, že objem žádostí o podporu překročí limit finančních prostředků PGRLF, bude příjem nových žádostí pozastaven.) Kontakt: Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, Biskupský dvůr 2095/8, 110 00 Praha 1, tel. 225 989 400, e-mail: info@pgrlf.cz

PODPORA VČELAŘSTVÍ

Předmět dotace: Včelstvo, které je v příslušném roce zazimováno. Zazimovaným včelstvem pro účely této dotace se rozumí včelstvo, které plně obsedá nejméně sedm plástů rámkové míry 39 x 24 cm.

Příjemce podpory: Včelař, chovající včely na území ČR. Dotace se poskytne prostřednictvím Českého svazu včelařů a jeho organizačních složek (dle jmenného seznamu včelařů a počtu chovaných včelstev v příslušném roce).

Uzávěrka přijímání žádostí: 29. 10. 2004.

Kontakt: Český svaz včelařů, Křemencova 8, Praha 1, telefon: 224 934 082, e-mail: uvcsvpha@login.cz

SETKÁNÍ S PODNIKATELI Z RUSKA A SNS

Komora pro hospodářské styky se Společenstvím nezávislých států (SNS) působící při Hospodářské komoře ČR připravuje pro české podnikatele setkání s přestaviteli z Ruska a zemí SNS.

Termín: 21. září 2004 v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Program: Od 10 hodin se koná Ruský business den za účasti zástupců ekonomických institucí Ruské federace, představitelů ruských regionů a významných podniků. Od 14 hodin pak pokračuje Business den zemí SNS, v jehož rámci vystoupí zástupci Ukrajiny, Běloruska, Kazachstánu a Moldávie. Na obou akcích přislíbil účast ministr průmyslu a obchodu Milan Urban. Cílem těchto setkání je nabídnout českým firmám aktuální a konkrétní informace o možnostech obchodu a podnikání v zemích Společenství nezávislých států a v jejich regionech. Samostatné vystoupení bude věnováno novým iniciativám EU ve vztahu k Rusku a dalším členským státům SNS.

Bližší informace a přihlášky: kordacova@komora.cz , tel.: 296 646 109.

**KIA HLEDÁ DODAVATELE

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a společnost Kia Motors Slovakia zahajují unikátní projekt pro české dodavatelské firmy. Prostřednictvím internetových stránek CzechInvestu (www.czechinvest.org) se mohou do databáze hlásit zájemci o dodávky produktů a výrobních technologií pro vybavení nového závodu Kia u Žiliny. „Automobilka Kia hledá především dodavatele zařízení a vybavení závodu, dále dodavatele strojů a nástrojů a dodavatele opravárenských dílů,“ říká Vít Švajcr, ředitel odboru podpory subdodavatelů agentury CzechInvest. Přesná specifikace produktů i přihláška jsou na internetu k dispozici v angličtině. Kia bude přijímat pouze tyto originální formuláře, které je nutné vyplnit rovněž v angličtině. Konečný výběr dodavatelů bude provádět automobilka sama a budoucí dodavatele bude i sama kontaktovat.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít