Výzvy a uzávěrky

20. prosince 2004, 00:00 - admin
20. prosince 2004, 00:00

DAŇOVÁ PODPORA VÝZKUMU A VÝVOJESoučástí novely zákona o daních z příjmů, kterou před několika dny schválil Senát, je také zavedení daňové podpory výzkumu a vývoje. Ta má podobu zavedení odečitatelné položky. Náklady na výzkum a vývoj tak bude možné, nad rámec běžné možnosti, zahrnout náklady na výzkum a vývoj do daňově uznatelných nákladů, ještě dodatečně odečíst z vykázaného základu daně, a to ve výši 100 procent.

DAŇOVÁ PODPORA VÝZKUMU A VÝVOJE Součástí novely zákona o daních z příjmů, kterou před několika dny schválil Senát, je také zavedení daňové podpory výzkumu a vývoje. Ta má podobu zavedení odečitatelné položky. Náklady na výzkum a vývoj tak bude možné, nad rámec běžné možnosti, zahrnout náklady na výzkum a vývoj do daňově uznatelných nákladů, ještě dodatečně odečíst z vykázaného základu daně, a to ve výši 100 procent. To umožní výrazně snížit efektivní zdanění u subjektů, které v ČR investují do výzkumu a vývoje. Sazba daně z příjmů právnických osob činí v tomto roce 28 %. Podle již schválených změn klesne tato sazba v roce 2005 na 26 % a v roce 2006 na 24 %. Zrychlení odpisů a daňová podpora výzkumu a vývoje umožní snížit efektivní sazbu daně až na úroveň okolo 18 %. Pokud pozměňovací návrh podepíše prezident, podnikatelé budou moci využít daňovou podporu výzkumu a vývoje již za rok 2005.

DOTACE NA INOVACE

Operační program průmysl a podnikání 2004-2006 (OPPP), Priorita 1. Rozvoj podnikatelského prostředí, Opatření  č. 1.1. Infrastruktura pro průmyslový výzkum, vývoj a inovace.

Popis: Cílem programu Prosperita je podpora infrastruktury průmyslového vývoje, zejména vědeckotechnických parků, podnikatelských inkubátorů a center pro transfer technologií.

Příjemci:  Program je určen pro podnikatele-právnické osoby, které prokáží spolupráci s institucí terciárního vzdělávání, výzkumným ústavem apod. Žadatelem může být rovněž obec, kraj, instituce terciárního vzdělávání, výzkumný ústav.

Forma: Podpora je poskytována formou nevratné dotace.

Uzávěrka přijímání žádostí: Předkládání a výběr projektů bude probíhat průběžně až do odvolání, posledním termínem pro podání žádostí je říjen 2006. Kontakt: CzechInvest, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, tel: 296 342  579, fax: 296 342 543 www.czechinvest.cz.

NADNÁRODNÍ SPOLUPRÁCE - EUREKA

Popis: Cílem programu Eureka je podporovat nadnárodní spolupráci mezi průmyslovými podniky, výzkumnými ústavy a vysokými školami. Chce vytvářet podmínky pro růst výkonnosti a konkurenceschopnosti evropského průmyslu a rozvoje jeho společné infrastruktury. Zaměření projektů:

*informační technologie

*nové materiály

*životní prostředí

*biotechnologie a technologie ve zdravotnictví

*robotika a automatizace výroby

*komunikační technologie

*energetika

*doprava

*lasery

Forma podpory: Podpora jednotlivým řešitelským subjektům může činit až 50 procent finančních nákladů na výzkumnou část řešení projektu.

Kontakt: Národní koordinátor programu Eureka v ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Karmelitská 7, 118 12 Praha 1, tel.: 257 193 512, fax: 257 193 713, e-mail: josef.martinec@msmt.cz, www.eureka.be.

PODPORA EXPORTU

Popis: Účelem tohoto programu je umožnit českým vývozcům vstupovat do  soutěže na mezinárodním trhu. Podpora spočívá v poskytnutí úvěru zahraniční bance, která je bankou vývozce a poskytne mu úvěr na financování vývozu. Příjemcem podpory může být česká nebo zahraniční banka vývozce nebo banka investora.  Kontakt: Česká exportní banka, Vodičkova 34, Praha 1, tel.: 222 843 111, e-mail: ceb@ceb.cz, www.ceb.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít