Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Víte, jak sedět, aby vám práce nezničila zdraví?

Nedostatek pohybu a špatné pracovní podmínky vážně ohrožují naše zdraví. To sice všichni…

Podzimní novinky na silnici od 1.10.2018

Přichází podzim a měli bychom připravit naše vozidlo na studenější období. Kromě změny…

Podnikání s s.r.o. s sebou přináší mnohé výhody

Jestliže už nějaký ten pátek podnikáte jako osoba samostatně výdělečná činná, možná je…

Výživa dítěte při společném zdanění

10. března 2008, 00:00 - Petr Kučera
10. března 2008, 00:00

Co přesně se rozumí pod pojmem vyživované dítě, stanoveným jako jedna z podmínek využití společného zdanění?

Můžeme uplatnit společné zdanění, jestliže ve společné domácnosti vyživujeme dítě z předchozího manželství (mé současné manželky)?

Hlaváč

U nezletilých dětí (do 18 let věku) se za vyživované dítě poplatníka považuje dítě vlastní; osvojené; dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů; dítě druhého z manželů; vnuk (vnučka), pokud jeho (její) rodiče nemají příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit.

Za vyživované dítě se považují i zletilé děti až do dovršení věku 26 let, jestliže nepobírají plný invalidní důchod a soustavně se připravují na budoucí povolání, nebo se nemůže soustavně připravovat na budoucí povolání nebo vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz, nebo z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu není schopno vykonávat soustavnou výdělečnou činnost. Příprava na budoucí povolání se posuzuje podle § 12 až 15 zákona č. 117/1995 Sb., o státní podpoře, ve znění novel.

Ministerstvo financí ČR

Můžeme uplatnit společné zdanění, jestliže ve společné domácnosti vyživujeme dítě z předchozího manželství (mé současné manželky)?

J. Vávra

Ano, společné zdanění mohou uplatnit manželé, jestliže vyživují dítě žijící s nimi v domácnosti. Zákon už jako podmínku nestanoví, že oba manželé musí být biologickými rodiči tohoto dítěte (společné zdanění tak můžete uplatnit i při adoptovaném dítěti).

Naopak, pokud byste se rozvedl s matkou svého dítěte a ve společné domácnosti s ním by nadále žila pouze ona, nemůžete společné zdanění uplatnit. Společné zdanění nelze uplatnit ani v případě, že byste nyní v domácnosti žil s novou družkou a jejím dítětem, pokud byste nebyli manželé.

P. Králová

účetní


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Finance
Jak se vám bude počítat důchod, když nepracujete na hlavní pracovní poměr
Zdanění přivýdělku z dohody o provedení práce pro rok 2019
10 morových ran české krajiny II: lány řepky a dotace
Jak jezdit na sněhu?
Samoplátci budou platit více na zdravotním pojištění
Auta
Jawa Made in India: z východu se vrací kývačka i pérák
Test Mercedes-Benz eSprinter: Vysoké napětí
Octavia Cup trochu jinak. Lamborghini připravuje seriál pro závodní verzi modelu Urus
Jak řídit na sněhu: Představujte si, že vám vůbec nefungují brzdy
Jak funguje pohon všech kol? Existuje 6 různých koncepcí
Technologie
HAL3000 Anniversary LE: nekompromisní sestava s RTX 2080 Ti a Core i7-8086K (recenze)
Šeptanda: PlayStation 5 už utáhne 4K při 60 fps
myPhone Maestro: I tlačítkový telefon může mít velký displej
O2 spouští „5G internet na doma“. Bezdrátově nabídne rychlost až 250 Mb/s (aktualizováno)
Upřímný herní trailer na Diablo 3 (video s CZ titulky)
Hry pro příležitostné hráče