Vyměňte hlas za SMS

22. března 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
22. března 2004, 00:00

JEDNA SMS MŮŽE BÝT V MŽIKU DORUČENA VÍCE PŘÍJEMCŮM - TŘEBA VŠEM ZAMĚSTNANCŮM FIRMY. MEZI SEBOU SE MOHOU TAKÉ SNADNO DOROZUMÍVAT I JEDNOTLIVÁ ODDĚLENÍ. DO MOBILU SE DAJÍ NAINSTALOVAT I DALŠÍ DOPLŇKY JAKO POPULÁRNÍ ICQ.

Textové zprávy pomohou zorganizovat vnitrofiremní komunikaci

JEDNA SMS MŮŽE BÝT V MŽIKU DORUČENA VÍCE PŘÍJEMCŮM - TŘEBA VŠEM ZAMĚSTNANCŮM FIRMY. MEZI SEBOU SE MOHOU TAKÉ SNADNO DOROZUMÍVAT I JEDNOTLIVÁ ODDĚLENÍ. DO MOBILU SE DAJÍ NAINSTALOVAT I DALŠÍ DOPLŇKY JAKO POPULÁRNÍ ICQ.

Mobilní telefony neumožňují jen volání kolegům nebo přátelům, ale i posílání textových zpráv, díky kterým se dá dobře komunikovat i pracovně. SMS nabízí mimo známé výhody - jako diskrétnost - další klady, např. okamžité rozeslání jedné zprávy na více čísel. Kromě komunikace přes SMS si lze dopisovat z mobilu i přes další užitečné nástroje, jako oblíbené komunikační programy ICQ nebo Instant Messenger.

SMS JSOU ZÁKLAD Nejsnadněji se komunikuje samozřejmě přes SMS. Ale odesílat jednu textovku se stejným obsahem třeba dvaceti lidem a zvát je na pracovní poradu není příliš efektivní. Je proto dobré využít služeb, které nabízejí mobilní operátoři přesně pro tento případ komunikace. Eurotel má připravené dvě služby. Hromadná SMS je způsob jak rozeslat jednu textovku až na sto telefonních čísel najednou. Výhodou je, že příjemci nemusí být všichni klienty sítě Eurotel, což je většinou v případě dalších služeb nezbytnou podmínkou. Pro externí firemní komunikaci to má samozřejmě své výhody: rychlá a snadná komunikace s vybranou skupinou osob, dají se pravidelně oslovovat stejné skupiny zákazníků až o stovce členů a tyto skupiny vzájemně ještě propojit s dalšími skupinami. Náklady na provoz služby jdou na vrub rozesílateli zpráv, jistým omezením je, že jde o jednosměrnou komunikaci pouze směrem ven. Toto ohraničení ruší služba Eurotel Profi seznam. Tady jde o obousměrnou SMS komunikaci, která má zase omezení jiného rázu - využívat ji mohou pouze klienti Eurotelu. Zpráva z mobilního telefonu určená pro předem nastavenou skupinu je automaticky rozeslána všem jejím členům. Obousměrná komunikace skýtá výhody např. v možnosti pokládání otázek a jejich odpovídaní kýmkoliv ze členů skupiny. Uzavřené skupiny se dají vytvářet podle potřeb - např. obchodní oddělení a marketing dohromady. Podobnou službu nabízí i T-Mobile a Oskar. Ani jeden z nich ji sice nemá speciálně vyhrazenou pro firemní použití, ale funguje na zcela stejném principu SMS chatu. Opět zde platí, že jde o obousměrnou komunikaci a že jejími členy mohou být pouze lidé se SIM kartou od příslušného operátora. Vybraný zaměstnanec založí na SMS chatu speciální místnost a rozešle lidem, kteří se do ní mají přihlásit, jméno a heslo do místnosti. Ti se pak musí přihlásit a okamžitě spolu mohou komunikovat. Textovku odeslanou do místnosti obdrží všichni její členové a všichni na ni také mohou odpovědět. Vstupu nepovolaných lidí do místnosti a ztrátě důvěrných informací zamezí heslo a také to, že místnost může být vedena jako neveřejná. INSPIRACE Z WEBU

Průkopníkem online textové komunikace byl internet. Populární komunikační programy jako ICQ, Instant Messenger AOL, Yahoo Messenger nebo MSN na celém světě využívají miliony lidí. Jenomže taková komunikace má své omezení - funguje jen na internetu, tedy je k ní nutný počítač. Ovšem s průnikem GPRS (neustálého rychlého přístupu na internet) do mobilů se situace radikálně změnila. Navíc jsou dnes k dispozici datové tarify s neomezeným přístupem na internet za paušální poplatek. K tomu se navíc přidaly nové mobilní telefony, které zvládají programovací jazyk Java. V tomto jazyce pak někteří nadšenci i profesionálové připravili programy, které dokáží v komunikaci to samé, co počítač připojený do internetu. K využívání programu ICQ je zapotřebí splnit několik podmínek - mít mobil s GPRS a podporující Javu. Pak se připojit z počítače na stránku www.icq.com a stáhnout si z ní program určený pro váš mobil. Z počítače pak program nainstalovat přes kabel nebo infraport do mobilu, přihlásit se a začít komunikovat. Případně se dá i aplikace stáhnout rovnou z mobilu přes protokol wap. Podobně lze využívat z mobilů iInstant Messenger a další programy. Jejich nevýhodou je omezenější funkčnost, než na jakou jsme zvyklí ze světa počítačů. Je to dáno menší pamětí u mobilů. Do některých mobilů, byť vybavených Javou, se nedají programy nahrát právě proto, že mají velmi malou paměť. S řešením přišla firma Cleverlance s programem cMessenger, univerzálním klientem on-line komunikačních systémů. Jeho výhodou je, že spojuje více programů dohromady. Přes jednu aplikaci tak lze komunikovat s uživateli čtyř různých systémů - ICQ, Yahoo Messenger, Instant Messagingu a MSN. Použití internetových programů v mobilu je ještě levnější, než hromadná SMS komunikace. Na rozdíl od ní ale není vhodná pro každý typ telefonu a vyžaduje u mobilních telefonů službu GPRS. Pro rozesílání nabídek se proto spíše hodí forma krátkých textových zpráv. Pro hojnou vnitrofiremní komunikaci je lepší se nechat inspirovat internetem.

NÁKLADY NA ROZESLÁNÍ INFORMACE 20TI OBCHODNÍM ZÁSTUPCŮM VE SLUŽBĚ EUROTEL PROFI SEZNAM

* Za odeslání SMS - dle tarifu (např. Eurotel OptimumProfi) 1,83 Kč

* Za přijetí 20 x SMS 12,20 Kč

* Celkové náklady 14,03 Kč

NÁKLADY NA ROZESLÁNÍ INFORMACE 20TI OBCHODNÍM ZÁSTUPCŮM VE SLUŽBĚ T-MOBILE CHAT

* Za odeslání SMS - dle tarifu (např. Tarif 80) 2,07 Kč

* Za přijetí 20 x SMS 10 Kč

* Celkové náklady 12,07 Kč

NÁKLADY NA ROZESLÁNÍ INFORMACE 20TI OBCHODNÍM ZÁSTUPCŮM VE SLUŽBĚ OSKAR CHAT * Za odeslání SMS - dle tarifu (např. Řekni mi) 3,05 Kč

* Za přijetí 20 x SMS 0 Kč

* Celkové náklady 3,05 Kč

PŘEHLED CEN (VČETNĚ DPH):

* Eurotel Hromadná SMS - odeslání SMS do sítě Eurotel 0,85 Kč

* odeslání do sítí T-Mobile a Oskar 1,83 Kč

* Eurotel Profi Seznam - za odeslání podle nastaveného tarifu; doručení SMS zprávy na telefon ve skupině 0,61 Kč

* T-Mobile Chat - odeslaná SMS podle nastaveného tarifu; příchozí SMS pro paušální zákazníky 0,50 Kč

* pro Twist 0,61 Kč

* Oskar Chat - cena za odeslanou SMS podle nastaveného tarifu; příchozí SMS zdarma

**CMESSENGER PODPORUJÍ TYTO TELEFONY:

Nokia 3510i

Nokia 6310i

Nokia 6610

Nokia 7250

Nokia 7650 (firmware 4.x)

Siemens C55

Siemens S55

Siemens SL55

Sharp GX13

Sony Ericssnon T610

Sony Ericsson P800

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít