Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Vydavatelství Mladá fronta
Vydavatelství Mladá fronta
Autor: Profimedia.cz

Vydavatelství Mladá fronta čelí útoku insolvenční mafie

02. prosince, 08:20 - Mladá fronta
 Vydavatelství Mladá fronta
Vydavatelství Mladá fronta
Autor: Profimedia.cz
02. prosince, 08:20

Vydavatelství Mladá fronta čelí šikanóznímu a účelovému návrhu na insolvenci. Podobný útok byl soudem již před časem zamítnut.

Neexistující pohledávka

Vydavatelství Mladá fronta výslovně rozporuje nejen pravost, ale i samotnou existenci údajné pohledávky insolvenčního navrhovatele Bazcom, spřízněného se skupinou Czechoslovak Group. Mladá fronta žádnou takovou pohledávku, na které je založen šikanózní insolvenční návrh, neeviduje.

Neplatnost postoupení

Údajná pohledávka, kterou navrhovatel ve svém návrhu argumentuje, je neplatná. Smlouvu o postoupení předmětné pohledávky ze společnosti Procusys FM na společnost Bazcom, insolvenčního navrhovatele, totiž uzavřel 26. září letošního roku bývalý statutární ředitel Ivo Glazar v době, kdy byl již více než měsíc odvolán ze své funkce, a nebyl tedy oprávněn společnost zastupovat.

Bez informací

Poté co byla údajná pohledávka postoupena na společnost Bazcom, nikdo nikdy nevyrozuměl vydavatelství Mladá fronta o tomto kroku. To samo o sobě svědčí o nepoctivosti a účelovosti tohoto rádoby postoupení, ale především absolutně není v souladu se zákonem.

Opakovaná šikana

Návrh na zahájení insolvenčního řízení na společnost Mladá fronta z 26. listopadu tohoto roku není prvním útokem tohoto typu na naše vydavatelství. První návrh na zahájení insolvenčního řízení byl před časem zamítnut, soud nám dal plně za pravdu.

Druhý pokus je textově a konstrukčně shodný s prvním, je tedy zřejmé, že opakované šikanózní jednání je vedeno jednou skupinou insolvenčního navrhovatele, skupiny Czechoslovak Group, s cílem poškodit vydavatelství Mladá fronta. Tato snaha je důsledkem investigativní činnosti týdeníku Euro, kdy připravujeme seriál o aktivitách firmy Czechoslovak Group.

Přípisy bez reakcí

Společnost Mladá fronta v poslední době třikrát informovala Městský soud v Praze a Krajský soud v Českých Budějovicích, že jsou proti ní vedeny šikanózní útoky ze strany třetích osob. Společnost Mladá fronta opakovaně žádala o ochranu a důkladné poso