Vybíráte dioptrické brýle? Berte v potaz především tvar vašeho obličeje - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Vybíráte dioptrické brýle? Berte v potaz především tvar vašeho obličeje

, Jana Pohunková,
Vybíráte dioptrické brýle? Berte v potaz především tvar vašeho obličeje
Zdroj: Eyerim
Komerční sdělení

Přišli jste z kontroly u očního lékaře a budete muset nosit dioptrické brýle? Určitě se nejedná o žádnou tragédii. Na trhu se totiž nachází spousta různých modelů, z nichž si lze pohodlně vybrat takový, který vám bude dokonale slušet.

Volit je možné podle několika kritérií. Tím asi nejznámějším a nejdůležitějším je bezesporu tvar obličeje. Právě na volbu nových brýlí podle něj se zaměříme. Vždy se podíváme na daný typ obličeje, poukážeme na to, jaké brýle jsou ideální, a poté vyberete konkrétní model z nabídky společnosti Eyerim.

Oválný obličej slibuje vysokou variabilitu

Pokud máte oválný obličej, pak vězte, že váš výběr bude co možná nejširší. Tento typ obličeje bývá tradičně považován za ideální, a to hlavně díky vyváženým proporcím. Jestliže chcete zachovat přirozený vzhled a jakousi tradiční vyváženost, zvolte obruby, které budou široké stejně, jako je tomu u nejširšího místa vaší tváře. Vybírat lze jak obdélníkové, tak i čtvercové a jiné ostřejší geometrické tvary obrub. Výbornou volbou jsou třeba dioptrické brýle Ray-Ban RX5114 2034. Vyrobené jsou z acetátu a vyznačují se vysokou odolností i hypoalergenními vlastnostmi.

Kulatý obličej se vyplatí ztenčit a protáhnout

Máte spíše kulatý obličej? Pak je ideální narušit stejný poměrně mezi šířkou a délkou tváře. Optimální je vyzkoušet spíše hranaté užší brýle, jež jsou schopné obličej elegantně ztenčit a také protáhnout. Výborné jsou i obruby vyznačující se poněkud silnější horní částí, jež je dokonale zvýrazněna. Stranice brýlí by se měly napojovat v horní části obrub. A náš tip? Výborné jsou u společnosti Eyerim třeba dioptrické brýle Ray-Ban RX5268 5119. Jejich obdélníkový tvar je pro kulaté obličeje ideální. Acetátová konstrukce je maximálně lehká a vypadá perfektně.

Srdcový tvar obličeje

Máte poměrně široké čelo a výrazné lícní kosti? Obličej se vám zužuje až k menší bradě? Pak je zapotřebí vybírat brýle, které budou tvarovány obráceně. Výborné jsou oválné obruby, které zachovají vyváženost obličeje. Naopak, jestliže byste rádi dali vyniknout lícním kostem, zvolte brýle bez jakýchkoli obrub. Vsadit můžete třeba na obruby Michael Kors Antheia MK4034 3204. Vyrobeny jsou z odlehčeného plastu. Designově určitě zaujmou a pomohou vaši tvář perfektně doladit.

Hranatý obličej vcelku jednoduše zaoblíte

Hranatý obličej se vyznačuje poměrně silně vedenou linií čelistí a širokým čelem. Brada bývá tradičně hranatá. Optimální jsou v tomto případě především kulaté a oválné obruby. My vybíráme elegantní dioptrické brýle Polo Ralph Lauren PH2083 5007. U společnosti Eyerim si lze vybrat i spousty jiných variací. Za skvělé ceny nabízí brýle outlet.