Vojenským lesům chybí lidi. Stipendium nabízí i kuchařům či traktoristům - Euro.cz

Přihlášení

Vojenským lesům chybí lidi. Stipendium nabízí i kuchařům či traktoristům

,
Vojenským lesům chybí lidi. Stipendium nabízí i kuchařům či traktoristům
Zdroj: Jan Rasch/Euro

Až tři tisíce korun měsíčně může získat student středoškolského učebního oboru. Pokud se tedy zaváže, že po škole nastoupí k Vojenským lesům a statkům.

„Máme 2600 zaměstnanců v šesti lokalitách v Čechách i na Moravě a potřebuje celou škálu profesí do lesní výroby, zemědělství, dopravy i údržby,“ vysvětluje Petr Král, ředitel státního podniku Vojenské lesy a statky.

Zatímco v roce 2017, kdy podnik stipendijní program spustil, mířil kvůli nedostatku lesních dělníků především na absolventy lesnických škol, nyní záběr rozšiřuje. Zájem je o rybáře, řidiče, traktoristy či kuchaře a číšníky. „Provozujeme rekreační středisko, proto hledáme perspektivní zaměstnance i v takových oborech, jako je kuchař-číšník,“ vysvětluje Král.

Žadatelé, kteří o třítisícové stipendium během prvního ročníku středoškolského studia požádají, se peněz nedočkají automaticky. Rozhodující jsou výsledky praktických zkoušek na konci roku. Dva tisíce může školák použít na ubytování, další až jeden tisíc na jiné výdaje. A pokud má dobré známky, Vojenské lesy a statky mu zaplatí i řidičák na osobní auto či náklaďák.

Souhlasíte s fúzí státních lesů s vojenskými?

„Přiznané stipendium je samozřejmě vázáno na prospěch, plnění dalších školních povinností, ale také na absolvování letních brigád u Vojenských lesů a statků,“ dodává Miroslava Ferancová, vedoucí personálního oddělení státního podniku.

Roční zisk Vojenských lesů a statků se loni pohyboval kolem 85 milionů korun, jejich hlavní činností je vedle hospodaření ve vojenských újezdech především ostraha objektů patřících armádě a ministerstvu obrany.

Čtěte také:

Skladník devět tisíc, svářeč sedm. Přidává se už jen na nejnižších pozicích

 Svářeč, ilustrační foto

Diskuze