VMware koupí dvě softwarové firmy za téměř pět miliard dolarů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

VMware koupí dvě softwarové firmy za téměř pět miliard dolarů

, čtk,
VMware koupí dvě softwarové firmy za téměř pět miliard dolarů

Softwarová společnost VMware koupí dvě společnosti zaměřené na cloud – Pivotal Software a Carbon Black. Hodnota obou transakcí činí dohromady téměř pět miliard dolarů (116,5 miliardy korun), uvedla agentura Reuters.

VMware se zaměřuje na software pro cloud computing, tedy poskytování služeb či programů vzdálenými servery dostupnými z internetu. Pivotal poskytuje nástroje pro vývojáře softwaru pro cloudové služby. Carbon Black pak má cloudovou bezpečnostní platformu, která využívá velký objem dat a analýzy chování k ochraně před kybernetickými útoky.

Kontrolním akcionářem VMware a Pivotal Software je firma Dell Technologies. Za Pivotal VMware zaplatí 2,7 miliard dolarů. Podíl Dellu v Pivotal bude vyměněn za akcie VMware.

Za Carbon Black zaplatí VMware 26 dolarů za akcii, což ve srovnání s čtvrteční závěrečnou cenou akcií představuje zisk šest procent. Hodnota celé transakce je více než dvě miliardy dolarů.

VMware očekává, že akvizice obou firem výrazně zvýší její příjmy v prvním roce po ukončení. Obě akvizice chce uzavřít do ledna příštího roku.

Technologické firmy, giganty moderní ekonomiky, jsou v defenzivě – ovšem často ze špatných důvodů. Na ty dobré teprve pomalu dochází. Čtěte více v eseji Hromy budoucích bouří

Dále čtěte:

Strmý růst Productboardu: úspěšný český startup nabírá několik lidí měsíčně

Česko je šestou nejlepší evropskou zemí pro startupy. V čele žebříčku Německo

Což takhle dát si cvrčka? Český startup rozjíždí revoluci ve výživě

Ohodnoťte tento článek
Diskuze