Vítkově CPI Property stoupl v pololetí zisk na 4,3 miliardy, skupina chystá investice - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Vítkově CPI Property stoupl v pololetí zisk na 4,3 miliardy, skupina chystá investice

, čtk,
Vítkově CPI Property stoupl v pololetí zisk na 4,3 miliardy, skupina chystá investice
Zdroj: CPI Property Group

Realitní skupině CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, stoupl v pololetí čistý zisk meziročně o tři procenta na rekordních 166 milionů eur, což je v přepočtu 4,3 miliardy korun. Příjmy skupiny stouply o 13 procent na 322 milionů eur, v přepočtu 8,3 miliardy korun. Skupina plánuje další investice.

„Pokračujeme v realizaci investičních a finančních cílů, dokázali jsme zlepšit kapitálovou strukturu a posílit řízení firmy,“ uvedl generální ředitel společnosti Martin Němeček. Zbývající měsíce letošního roku vidí SPI Property Group „jednoznačně pozitivně“ a plánuje dál investovat. „Budeme nadále pokračovat jak v investicích do našeho portfolia, tak také v akvizicích,“ uvedl finanční ředitel David Greenbaum.

Čistá hodnota majetku skupiny se zvýšila od konce minulého roku o čtyři procenta na 4,7 miliardy eur (122,2 miliardy korun). Skupina snížila poměr zadlužení k hodnotě majetku na 30,4 procenta, ke konci uplynulého roku to bylo 36,7 procenta. Hodnota nemovitostního portfolia se zvýšila proti konci loňského roku o 300 milionů eur na 7,9 miliardy eur, a to zejména díky investicím, akvizicím a přecenění.

Skupina CPI se rozhodla zpřísnit finanční politiku kvůli záměru dosáhnout do budoucna vyšších stupňů ratingu BBB. Upřesnila také svou budoucí strategii rozdělování zisku tak, že nebude vyplácena dividenda s cílem opětovně investovat polovinu až 100 procent celoroční výše zdrojů z provozních činností.


Přepych v Dalmácii: miliardář Vítek investuje v Chorvatsku půl miliardy


V prvním pololetí skupina vydala dluhopisy za více než 900 milionů eur v různých měnách včetně amerického a hongkongského dolaru či v eurech. Zájem investorů o dluhopisy podle webu E15.cz neochladl ani po žalobě, kterou na Vítkovu skupinu podala u newyorského soudu americká hedgeová společnost Kingstown Capital Management, k níž se připojila firma Investhold miliardářů Marka Čmejly a Jiřího Diviše. CPI zažalovali o zhruba 70 miliard korun v souvislosti s převzetím firmy Orco, skupina obvinění odmítla.

Ve skupině CPI Property Group vlastní realitní magnát Vítek podíl 87,8 procenta. Společnost má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze.

Čtěte také:

Velký deal s Australany. Miliardář Vítek chce přebrat obchodní centra v Polsku

V srdci Londýna: realitní magnát Vítek nakupoval ve Westminsteru

Vítek si půjčil v Japonsku. CPI prodala dluhopisy za více než dvě miliardy

Vítek tiší spory ve Švýcarsku. Koupil zpět firmu za 800 milionů korun

Vítkova CPI vydala v Hongkongu dluhopisy za 1,3 miliardy korun

Požírání sebe sama: Vítkova CPI Property Group hodlá nakupovat vlastní akcie

Ohodnoťte tento článek
Diskuze