Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Obchodní centrum Quadrio, ilustrační foto
Obchodní centrum Quadrio, ilustrační foto
Autor: CPI Property Group

Vítkově CPI Property stoupl v pololetí zisk na 4,3 miliardy, skupina chystá investice

03. září, 18:49 - čtk
 Obchodní centrum Quadrio, ilustrační foto
Obchodní centrum Quadrio, ilustrační foto
Autor: CPI Property Group
03. září, 18:49

Realitní skupině CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, stoupl v pololetí čistý zisk meziročně o tři procenta na rekordních 166 milionů eur, což je v přepočtu 4,3 miliardy korun. Příjmy skupiny stouply o 13 procent na 322 milionů eur, v přepočtu 8,3 miliardy korun. Skupina plánuje další investice.

„Pokračujeme v realizaci investičních a finančních cílů, dokázali jsme zlepšit kapitálovou strukturu a posílit řízení firmy,“ uvedl generální ředitel společnosti Martin Němeček. Zbývající měsíce letošního roku vidí SPI Property Group „jednoznačně pozitivně“ a plánuje dál investovat. „Budeme nadále pokračovat jak v investicích do našeho portfolia, tak také v akvizicích,“ uvedl finanční ředitel David Greenbaum.

Čistá hodnota majetku skupiny se zvýšila od konce minulého roku o čtyři procenta na 4,7 miliardy eur (122,2 miliardy korun). Skupina snížila poměr zadlužení k hodnotě majetku na 30,4 procenta, ke konci uplynulého roku to bylo 36,7 procenta. Hodnota nemovitostního portfolia se zvýšila proti konci loňského roku o 300 milionů eur na 7,9 miliardy eur, a to zejména díky investicím, akvizicím a přecenění.

Skupina CPI se rozhodla zpřísnit finanční politiku kvůli záměru dosáhnout do budoucna vyšších stupňů ratingu BBB. Upřesnila také svou budoucí strategii rozdělování zisku tak, že nebude vyplácena dividenda s cílem opětovně investovat polovinu až 100 procent celoroční výše zdrojů z provozních činností.


Přepych v Dalmácii: miliardář Vítek investuje v Chorvatsku půl miliardy