Vítkova CPI smí pohltit provozovatele vlastních hotelů - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Vítkova CPI smí pohltit provozovatele vlastních hotelů

, čtk,
Vítkova CPI smí pohltit provozovatele vlastních hotelů
Zdroj: ČTK

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka může koupit hotelového operátora CPI Hotels, který pro skupinu provozuje hotely v jejím vlastnictví. Dosavadním vlastníkem CPI Hotels byla společnost Marc Gilbert International. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Součástí transakce byla také společnost Hotel Lucemburská.

„Realitní skupina CPI Property Group kupuje uvedené společnosti z důvodů očekávaných synergických efektů a také pro strategický význam tohoto obchodního partnera, který coby hotelový operátor provozuje ubytovací služby ve všech nemovitostech, které k tomuto účelu skupina CPI Property Group vlastní,“ napsal už dříve mluvčí skupiny CPI Jan Burian. Podle něj Vítek dosud CPI Hotels a.s. ani Hotel Lucemburská, s.r.o. nevlastnil.

Skupina CPI Property Group aktuálně vlastní více než třicítku hotelů. Všechny provozuje CPI Hotels, která má ale ve svém portfoliu kolem 40 hotelů. Má například tuzemská práva na americké franšízy Clarion.

Podle svého webu CPI Hotels provozuje v ČR například pražský Buddha-Bar Hotel, síť Clarion Hotels, Mamaison Hotels & Residences či Fortuna Hotels.

Radovan Vítek je majoritním akcionářem CPI Property Group, ve které má zhruba 95procentní podíl. Vítek investoval v realitách více než 20 let prostřednictvím české společnosti Czech Property Investment pod značkou CPI Group. Postupná expanze v rámci Evropy a především nákup společnosti Orco Germany ho přivedla k tomu, že v roce 2014 vložil české portfolio do společnosti Orco Germany. Tímto krokem se stal majoritním akcionářem a tuto pozici drží dosud. Orco Germany pak Vítek přejmenoval na CPI Property Group.

Podle žebříčku Eura disponuje Vítek majetkem ve výši 35,75 až 41,6 miliardy korun a je tak třetím nejbohatším Čechem.

Čtěte dále:

Realitní magnát Vítek prý zdržuje spor o půl miliardy

Miliardář Vítek definitivně prohrál spor se státem o 412 milionů

Vítek smí sloučit CPI a Orco Property Group