Vítkova CPI prodala obří park u Bratislavy - Euro.cz

Přihlášení

Vítkova CPI prodala obří park u Bratislavy

, lem, tre,
Vítkova CPI prodala obří park u Bratislavy
Zdroj: ČTK

CPI Property Group, kterou jako většinový akcionář ovládá český miliardář Radovan Vítek, prodala velký areál Lozorno Logistics Park na Slovensku. Obchod je součástí většího balíku transakcí, jeho cenu CPI nesdělila. V roce 2011 park koupila zhruba za 2 miliardy korun.

Stejně jako prodejní cena zůstal utajen i nový majitel. „Specifikovat cenu za Lozorno není možné, neboť byl součástí většího souhrnu prodávaných aktiv,“ vysvětluje bez bližších informací o prodaném balíku nemovitostí mluvčí CPI Jan Burian.

Park v Lozornu zabírá plochu 25 hektarů. Vybudován byl mezi lety 2001 a 2005 jako součást expanze automobilky Volkswagen v Bratislavě. Sklady slouží hlavně dodavatelům automobilky. Mezi hlavní nájemníky v současnosti patří Inteva Production, Johnson Controls, Brose, IAC Group, Faurecia a Schnellecke. Park s nájemní plochou 118 tisíc metrů čtverečních koupila Vítkova CPI v roce 2011 od AIRE za 72,9 milionu eur, tedy asi 2 miliardy korun.

 Logistický park Lozorno

Logistický park Lozorno v Záhorí u Bratislavy

Developerská firma je letos neobyčejně aktivní. V lednu CPI oznámila akvizici 11 velkých obchodních center v Česku, Maďarsku, Polsku a v Rumunsku za 17,5 miliardy korun. Kromě prodejů a nákupů hodlá letos také stavět vlastní projekty.

„Kromě výstavby rodinných domů v Březiněvsi bych určitě vzpomenul zahájení prací na našem vůbec největším developerském projektu – Nová Zbrojovka v Brně, stejně tak například výstavba souboru luxusních rezidencí na Sardinii v letovisku Porto Cervo. Stavíme nákupní centrum IGY v Českých Budějovicích, otevřeme jej veřejnosti v listopadu letošního roku,“ popisuje plány firmy Burian.

Radovan Vítek vlastní v CPI Property Group zhruba 95procentní podíl. Vítek investoval v realitách více než 20 let prostřednictvím české společnosti Czech Property Investment pod značkou CPI Group. Loni koupil lucemburskou realitní společnost Orco Property Group.

Podle žebříčku Eura disponuje Vítek majetkem ve výši 35,75 až 41,6 miliardy korun a je tak třetím nejbohatším Čechem.

Přečtěte si o nákupech CPI:

Vítkova CPI koupila devět maloobchodních ploch, prodala devět kanceláří

Čtěte také:

CPI zmodernizuje obchodní centrum IGY za 750 milionů

Vítkova CPI kupuje stejnojmenného hotelového operátora

Nizozemské holdingy české podnikatele už netáhnou