Vítězem firmy roku 2008 díky Pohodě pro 100 000 lidí

24. května 2009, 00:00 - Lukáš Kropík, spolupracovník redakce
24. května 2009, 00:00

Společnost Stormware loni díky ekonomickému systému Pohoda získala prvenství v soutěži Vodafone Firma roku 2008 v kraji Vysočina. Titul za firmu přebíral jednatel společnosti Petr Klička.

Autor: Jakub Stadler

K vývoji aplikací se jednatel společnosti Stormware Petr Klička dostal už v sedmé třídě na základní škole. „Programování mě vždycky bavilo. A tak jsem se po střední škole dal na softwarové inženýrství. Už ve druhém ročníku jsem začal programovat právní systém Winlex, a tím jsem se aktivně zapojil do podnikání pod značkou Stormware,“ vzpomíná dnes pětatřicetiletý Klička, který se do byznysu vrhl společně se svým bratrancem Ivem Stormem a jeho ženou.

Z programátora manažerem

„Na začátku jsme samozřejmě nejvíce času trávili programováním, ale také jsme vyřizovali telefony a odreagovávali se u balení zásilek prvním zákazníkům. Jak firma rostla a rostl počet jejích zaměstnanců, tak se dělily kompetence a zodpovědnost. Postupně jsem přestával programovat a soustředil se na řízení vývoje a ekonomických procesů. Také jsem radil, co dělat v marketingu,“ říká Klička. „Pamatuji si na období, kdy jsem na svém počítači měl vývojové prostředí, a přestože jsem aktivní vývoj nedělal, občas jsem si ještě něco napsal.“

Dnes má jihlavská IT společnost Stormware v České a Slovenské republice přes 150 zaměstnanců. Loni dosáhla obratu přes 230 milionů korun, což je o necelou třetinu více než v roce 2007. Předloni dokonce meziročně zvýšila tržby o polovinu. Nejúspěšnějším produktem firmy je ekonomický systém Pohoda s více než 100 tisíci prodanými licencemi.

VODAFONE FIRMA ROKU

Loni se do soutěže Vodafone Firma roku přihlásilo 3220 firem. Kritériem pro účast byl maximální obrat společnosti 1,4 miliardy korun. V krajských kolech byly firmy hodnoceny na základě skóringu vypočítaného z rentability, likvidity, zadluženosti, aktiv, ziskovosti a produktivity firmy, dále ratingu Hospodářské komory a hodnocení poroty. Ve finále pak odborná porota posuzovala firmy na základě prezentace a znalosti podnikatelského prostředí. Zájemci o účast v letošním ročníku soutěže se mohou přihlásit na www.firmaroku.cz.

Prioritou jsou zaměstnanci

Ocenění v soutěži Vodafone Firma roku si společnost Stormware podle Kličky zasloužila hlavně proto, že porotu zaujala čísly o hospodaření a specifickým přístupem ke svým zaměstnancům. „Díky vynaloženému úsilí a dosaženým výsledkům jsme v červnu loňského roku získali certifikát Investor in People, který je potvrzením vysoké úrovně řízení lidských zdrojů a důkazem, že rozvoj zaměstnanců je v souladu s rozvojem společnosti,“ říká Klička.

Samozřejmostí je podle něj týden dovolené navíc a motivující finanční ohodnocení v závislosti na pracovním výkonu zaměstnance. Ve firmě se snaží o vytváření a udržení „pohodového“ pracovního prostředí, kde se počítá a pracuje s návrhy zaměstnanců, ať už se týkají oblasti vývoje nebo procesů a poskytování služeb, kde je místo i pro aktivní relaxaci. Zaměstnanci si mohou o přestávkách ve firmě zahrát například stolní fotbal, ping-pong nebo zaboxovat.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít