Více piva i zmrzliny

16. července 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL EVA MARZINI
16. července 2007, 00:00

Červnové počasí hrdinům naší podnikatelské kroniky prospělo. Hostinský Palán prodává víc piva, manželům Grycovým roste prodej zmrzliny o desítky procent. Červen ale přinesl našim podnikatelům i notnou várku problémů. Účastníci našeho seriálu si libují. Vybrali si totiž vesměs obory podnikání, jimž se v horkém červnu dařilo.

Červnové počasí hrdinům naší podnikatelské kroniky prospělo. Hostinský Palán prodává víc piva, manželům Grycovým roste prodej zmrzliny o desítky procent. Červen ale přinesl našim podnikatelům i notnou várku problémů.

Účastníci našeho seriálu si libují. Vybrali si totiž vesměs obory podnikání, jimž se v horkém červnu dařilo. Personál havlíčkobrodského hospodského Karla Palána kmitá po place a roznáší hostům jedno pivo za druhým. Na dračku jde i zmrzlina manželů Grycových ze společnosti Noris.

Z HOSPODSKÉHO ÚDRŽBÁŘEM Vysoké teploty znamenaly pro naše podnikatele také drobné peripetie. Nápor počasí i cestujících nevydržela klimatizace několika Jančurových žlutých autobusů. Bouřka zase způsobila několikahodinový výpadek proudu v hronovské fabrice Martina Wichterleho. Hosté Karla Palána mu sem tam poničí plot či poškrábou stoly na zahrádce, takže se kvůli tomu v létě stává z hospodského spíše údržbářem. Výrobce karnevalových masek Zdeněk Rydygr potom přijal proti vedru takové opatření, kdy dovolil svým zaměstnancům pracovat již od půl šesté, aby se alespoň trochu vyhnuli práci v odpoledním horkém počasí. „Zkoušeli jsme to již od pěti, ale to tu všichni ještě pospávali, tak jsem to posunul na půl šestou,“ říká Rydygr. Nejzajímavější novinkou v podnikání Sedmi statečných je zřejmě rozhodnutí Radima Jančury odsunout start jeho hotelového byznysu o dva roky. „Potřebujeme totiž do roka ušetřit minimálně 150 až 200 milionů korun. Do té doby chci podepsat smlouvu o nákupu vlaků. Hotel, který jsem letos koupil, budu pak zřejmě prodávat,“ prozrazuje Jančura. RECEPTEM JE PES A TŘETÍ PATRO**

Už dlouho jsme nedali prostor průběžným výsledkům naší „hubnoucí“ soutěže. Ale není o co stát. Účastníci si drží v lepším případě svoji váhu a Karel Palán se neměl poslední měsíc čas ani zvážit, tolik měl práce. „Poradila bych jim, aby si pořídili psa a kancelář ve třetím patře bez výtahu,“ radí obchodnice se zážitky Linda Vavříková. Rydygr a Palán již psa mají, tak už zbývá jen ta kancelář. Radim Jančura zatím nemá ani toho psa a dává po vyčerpávajícím pracovním shonu přednost pivu před projížďkou na kole. *

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít