Viadrus s litinovými radiátory dobývá Afriku

29. dubna 2009, 14:00 - Tomáš Želazko
29. dubna 2009, 14:00

V Severní Africe roste zájem o litinové radiátory z Bohumína. Závod VIADRUS, který je jedním z nejdůležitějších závodů společnosti ŽDB GROUP a.s, patřící do finanční a investiční skupiny KKCG, letos zvyšuje export radiátorů do Alžírska, Tuniska a Maroka. Za první čtvrtletí se zvýšily tržby za vývoz radiátorů do těchto zemí o 12,4 milionu korun.

Autor: Martin Siebert

„Důvodem zvýšeného zájmu o litinové radiátory v těchto zemích je jejich kvalita a vzrůstající kladnéreference. Nejvíce radiátorů jsme za první čtvrtletí dodali do Alžírska a Tuniska – za více než 15 milionů korun, radiátorytéměř za dva miliony korun směřovaly do Maroka,“ říká ředitel závodu Roman Boczek s tím, že do zemíseverní Afriky začal bohumínský závod dodávat před více než deseti lety.

Doprava do zemí severní Afriky je náročná. V Bohumíně jsou radiátory naloženy do přepravníchkontejnerů a po železnici, nebo silnici směřují do německých přístavů Hamburg a Bremerhaven, poté jsou lodípřepraveny do cílových přístavů Alžír nebo Tunis, odkud nákladními auty směřují k cílovým odběratelům.

V loňském roce VIADRUS prodal téměř 1,6 milionu radiátorových článků za více než 227 milionů korun. Pres80 procent produkce techto radiátoru smerovaly na zahranicní trhy a nejprodávanejším typem byly radiátoryTERMO.

Radiátory z Bohumína směřují zatím v roce 2009 nejvíce právě do Alžíru, Tuniska a do České republiky. „Podstatné zvýšení prodeje litinových radiátorů jsme zaznamenali v letošním roce také do Jordánska, kam jsmeběhem prvního čtvrtletí dodali radiátory typu TERMO za téměř 3,5 milionů korun. Důležitým faktoremzvyšujícího se prodeje radiátorů je stále rostoucí preference naší značky především v důsledku vysoké kvalitylitiny,“ doplňuje ředitel závodu Roman Boczek.

Litinové radiátory z bohumínského závodu jsou v České republice umístěny na řadě prestižních míst a tonapříklad v Praze v Národním divadle, na Pražském hradě, ve Slezském divadle Opava, v zámku Litomyšl,v ostravském divadle Antonína Dvořáka, ostravské ČEZ Aréně nebo Fakultní nemocnici s poliklinikou vOstravě-Porubě.

Ve dnech 31.3. – 4.4. 2009 proběhla na výstavišti Incheba v Bratislavě výstava racionálního využívání energie –Racioenergia 2009, na které se VIADRUS tradicně prezentoval vlastní expozicí. Vystavované radiátoryBOHEMIA získaly Čestné uznání poroty v soutěži o nejlepší exponát.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít