Velkorypadlo VK 2011

24. května 2012, 12:33 - Petr Kolář
24. května 2012, 12:33

politický diář

Prezidentův tajemník Ladislav Jakl má v hradní partičce (neplést si se stejnojmenným serverem) nezastupitelnou roli. Tedy vystřelit nějaký názor Václava Klause na veřejnost a počkat si na reakce – podle nich prezident buď řekne to samé, anebo sdělí, že šlo jen o ničím nepodložené úvahy tajemníka. Tak to bývá zejména ve výbušnějších tématech. Pokud jde o normy a zákony, zpravidla platí varianta číslo jedna. Když tedy Jakl sdělil Rádiu Impuls, že zdravotnické reformě „není možné říkat reforma“, je to pro rozháraný kabinet Petra Nečase vážné varování. Zvlášť když na dotaz, zda je možné, že Klaus nejen zdravotnickou, ale i penzijní reformu vetuje, Jakl odpověděl: „Je to klidně možné.“

Mimochodem, prezident Klaus v uplynulém týdnu pokřtil v Duchcově na Teplicku obří rypadlo KK 1300 a vysmál se zavírání německých jaderných reaktorů. Znalci pana prezidenta musí uznat, že lepší den si Klaus může představit jen stěží. Zvlášť když mu duchcovská starostka Jitka Bártová se slovy: „Já vám ji nechám, můžu,“ dobrovolně odevzdala po zápisu do knihy pro tamní knihovnu svoji propisku. Zbývá si jen počkat, zda s ní velkorypadlo VK 2011 opravdu odmítne podepsat zdravotní a důchodovou reformu, jak předestřel Jakl.

Po vzoru kontroverzní britské internetové stránky se i Češi dočkali možnosti hlasovat na stránkách Sexyposlanec.cz o tom, se kterým vrcholným politikem by si přáli zažít chvíle rozkoše. Autorovi Diáře připadá vcelku zbytečné zveřejňovat výsledky na obou pólech žebříčku. Faktem je, že ze samotné nabídky, tedy například zda by chtěl mít sex raději s topařkou Vlastou Parkanovou, či socialistkou Hanou Orgoníkovou, anebo koho by pro stejný účel zvolil z dua Petr Nečas – Lubomír Zaorálek, byl značně frustrován.

Jiří Paroubek nelení. Na pultech se objevuje jeho nová kniha o setkáních se zahraničními politiky. Na její křest přišli minulou středu i poslanci Jiří Šlégr, Stanislav Křeček, Hana Orgoníková, Vítězslav Jandák či senátor Vladimír Dryml. Ne že by to muselo něco nutně znamenat. V souvislosti s Paroubkovým avizovaným přestupem do ČSNS to je ale pro Lidový dům jistě zajímavá informace.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít