Velké firmy se spojily a volají po transparentních zakázkách

13. října 2010, 16:39 - Profit
13. října 2010, 16:39

Zástupci českých a mezinárodních společností působících v České republice se sešli u kulatého stolu a vyjádřili záměr společně postupovat ve snaze zvýšit transparentnost veřejných zakázek v České republice a podílet se na připravované novele zákona o veřejných zakázkách. Součástí setkání byly i přípravné práce na etickém kodexu pro uchazeče veřejných zakázek, jehož schválení se předpokládá během listopadu.

Foto: Siebert Martin

Zástupci předních českých a mezinárodních společností zasedli ke kulatému stolu, aby zahájili spolupráci při společné iniciativě, která si klade za cíl zvýšit transparentnost veřejných zakázek v České republice. Vedle práce na stanovách iniciativy byla součástí úvodního setkání i diskuze nad připravovanou novelou zákona o veřejných zakázkách a návrhem etického kodexu, kterým by se vyhlašovatelé i uchazeči veřejných výběrových řízení měli řídit.

Členové iniciativy také vyjádřili vůli úzce spolupracovat s Platformou pro transparentní veřejné zakázky, která se snaží kultivovat české prostředí ze strany zadavatelů veřejných zakázek a vyhlašovatelů výběrových řízení. „Naše iniciativa se na ten samý úkol dívá z jiného úhlu - pohledem firem, které ve výběrových řízeních vystupují v roli uchazečů a předkladatelů nabídek. Je nezbytné, aby se na kultivaci českého prostředí podílely obě strany společně,“ řekl Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice.

Kulatý stůl ředitelů a zástupců významných společností zahrnuje společnosti BAYER,s.r.o., Čepro, a.s., E.ON Česká republika, s.r.o., Johnson & Johnson, s.r.o., MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o., Siemens, s.r.o., Skanska a.s., T-Mobile Czech Republic, a.s. Členy tohoto volného sdružení jsou i zástupci Česko-německé průmyslové a obchodní komory a Americké obchodní komory v České republice. Další setkání u kulatého stolu proběhne počátkem listopadu, během kterého by mělo být odsouhlaseno finální znění připravovaného etického kodexu a představeni další členové tohoto volného sdružení generálních ředitelů a zástupců českých a mezinárodních společností.

Vyzýváme další firmy, aby se k této iniciativě přidali. Kulatý stůl je otevřen všem společnostem, které sdílejí stejné etické hodnoty a chtějí přispět k vytvoření kultivovaného a transparentního prostředí v oblasti veřejných zakázek v České republice,“ dodal Jiří Pavlíček, generální ředitel Johnson&Johnson, s.r.o.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít