Miliardář Krsek odchází z Papcelu. Jeho poloviční podíl převzala Vega-HSH - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Miliardář Krsek odchází z Papcelu. Jeho poloviční podíl převzala Vega-HSH

, čtk,

Investiční společnost BHM Group prodala svůj padesátiprocentní podíl v litovelském výrobci papírenských strojů Papcel zpět společnosti Vega-HSH, kterou vlastní podnikatel David Dostál. Vega-HSH se tak opět stala stoprocentním majitelem Papcelu. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

BHM Group, která dříve nesla název Bohemia Industry a jejímž majitelem je miliardář a bývalý spolumajitel strojírenské společnosti Škoda Transportation Tomáš Krsek, koupila poloviční podíl v Papcelu v roce 2016 a tato akvizice byla oznámena na začátku roku 2017. Dohodu o prodeji jejího padesátiprocentního podílu v Papcelu oba akcionáři podle Martiny Pavlíkové z marketingového oddělení Papcelu uzavřeli 26. února.

Součástí dohody je i převod pohledávek ve skupině Papcel Group na společnost Vega-HSH. „V rámci vzájemného vypořádání došlo současně k odprodeji minoritního podílu společnosti Papcel v italské firmě PMT S.R.L. na společnost BHM Group,“ uvedla Pavlíková.

Firma Papcel Litovel byla založena v roce 1950 a její skupina nyní zaměstnává zhruba čtyři stovky lidí. Papcel zajišťuje kusové dodávky, opravy, repase a rekonstrukce výrobních uzlů a celých papírenských technologií. Zatímco dříve se Papcel soustředil hlavně na Rusko, nyní se snaží získat nové zakázky také například v Íránu či jihovýchodní Asii. Ve finančních plánech na letošní rok vedení Papcelu počítá s tržbami na úrovni 660 milionů korun.

V první evropské lize. Čeští byznysmeni pohlcují zahraniční firmy

 Daniel Křetínský

Dále čtěte:

Fait: Ekonomika zpomalí. A pak začnu nakupovat

Powder Gate chce stovky milionů korun od českých investorů

Šéf CRE Ctibor: Praha zmizela z mapy světa. Globální investory nezajímá