Vedení Českomoravské záruční a rozvojové banky je kompletní. Obchod bude řídit Pavel Křivonožka - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Vedení Českomoravské záruční a rozvojové banky je kompletní. Obchod bude řídit Pavel Křivonožka

,
Vedení Českomoravské záruční a rozvojové banky je kompletní. Obchod bude řídit Pavel Křivonožka
Zdroj: čtk

Vedení státní Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) od září posílí bankéř Pavel Křivonožka. Zodpovídat bude za Úsek řízení obchodu. Pro Euro.cz to potvrdil šéf ČMZRB Jiří Jirásek.

Křivonožku jako člena představenstva schválila dozorčí rada rozvojové banky a nezbytný souhlas poskytla také Česká národní banka. Představenstvo ČMZRB nebylo kompletní od jara, kdy skončili dva ze tří členů. Nejprve odešel Ivan Duda, který měl na starosti risk management, a k 30. dubnu ho následoval obchodní ředitel Ivo Škrabal.

Dudovi vypršel čtyřletý mandát a pokračovat už nechtěl, Škrabal se rozhodl z vlastní vůle rezignovat, vysvětloval už na jaře předseda představenstva ČMZRB Jiří Jirásek. Jednoho z členů téměř okamžitě nahradil Pavel Fiala a na třetího člena vedení se čekalo až do současnosti.

Banka je od letošního jara jedním z nástrojů vlády na podporu firem postižených dopady epidemie koronaviru. V důsledku vyřizování žádostí o podporu programů covid čelila ČMZRB obrovskému tlaku a musela výrazně personálně posilovat.

Pavel Křivonožka vystudoval střední školu v německém Bayreuthu na Alexander-von-Humboldt-Realschule a studia MBA absolvoval ve State University of New York New Paltz. Posledních devět let pracoval jako šéf sekce prodeje kapitálových trhů v Raiffeisenbank. Má praxi z bankovnictví, pojišťovnictví a z nemovitostního developmentu a to na různých manažerských pozicích v České republice, v Německu a Rakousku.

Vedení Českomoravské záruční a rozvojové banky je kompletní. Obchod bude řídit Pavel Křivonožka
4.8 (95%) 4 hlasování
Diskuze