Vašina místo Mahlera, Rakowski do Polska

28. října 2010, 16:56 - Ondřej Hergesell
28. října 2010, 16:56

T-Mobile

Český T-Mobile, největší ryze mobilní operátor na lokálním trhu, bude mít po deseti letech nového šéfa. S platností od 1. ledna usedne do ředitelského křesla po odcházejícím Rolandu Mahlerovi Milan Vašina, který ve skupině Deutsche Telekom pracuje již od roku 1997. Jedenačtyřicetiletý Vašina se stane teprve třetím šéfem operátora, který se dříve jmenoval Paegas. Zároveň bude prvním českým ředitelem českého T-Mobilu v jeho čtrnáctileté historii. Sám Mahler se před časem vyjádřil, že firma bude potřebovat ředitele, který má zkušenosti nejen s mobilním byznysem, ale i pevnými linkami, tedy konvergovanou nabídkou telekomunikačních služeb. A tyto předpoklady Vašina dokonale naplňuje. Posledních osm let pracoval pro Deutsche Telekom na Slovensku, nejprve jako ředitel marketingu mobilního operátora T-Mobile (v minulosti vystupující pod názvem EuroTel Bratislava), poté tři roky dokonce jako generální ředitel. Letos v létě, když se slovenský T-Mobile spojil se svou mateřskou společností Slovak Telekom, podobně jako například někdejší Český Telecom fúzoval s českým Eurotelem do Telefóniky O2, se Vašina stal výkonným ředitelem pro marketing, prodej a služby zákazníkům, a „pravou rukou“ šéfa slovenského Telekomu Jozefa Majoroše.
„Český T-Mobile prošel neuvěřitelným vývojem, z pozice dvojky mobilního trhu se stal jasnou jedničkou a dobře se etabloval i na trhu pevných linek. Pokračovat v krocích Rolanda Mahlera je pro mne největší výzvou,“ prohlásil nový šéf. Vašina v českém T-Mobilu pracoval od roku 1997 do svého odchodu na Slovensko, nejprve jako manažer marketingové komunikace, v letech 2001 až 2002 byl marketingovým manažerem pro rezidenční segment. Tento absolvent ekonomické fakulty Brněnské zemědělské univerzity v minulosti vystřídal několik marketingových pozic ve společnostech Benckiser či RJ Reynolds.
K Vašinovým prvním úkolům v nové pozici bude patřit nalezení nového obchodního ředitele českého T-Mobilu. Miroslav Rakowski, dosavadní šéf úseku prodeje a služeb zákazníkům, jak je pozice oficiálně nazvána, totiž odchází do Polska. Tam bude šéfovat společnosti Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), která rovněž spadá do skupiny Deutsche Telekom a na tamním trhu obsluhuje více než třináct milionů mobilních zákazníků. Rakowski pracoval pro český T-Mobile přes osm let, předtím vedl obchod kosmetické firmy Coty Poland, takže se vrací do známého prostředí.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Začalo testování Opery 51. Už nezapomíná, které weby jste si připnuli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít