Vánoční čas využijte k pohybu

27. prosince 2010, 06:47 - Zina Plchová
27. prosince 2010, 06:47

Vánoční svátky jsou obdobím odpočinku, rozjímání, ale také setkávání se s přáteli. V tomto čase rovněž vypadneme ze zaběhnutého pracovního rytmu. Díváme se na pohádky a u povídání s ostatními vždycky sáhneme po něčem dobrém. Na stolech nikdy nechybí hodně jídla a hlavně cukroví. Není divu, že tělo zvyklé na jiný rytmus trpí. Proto pro vás má Profit několik typů, jak přestát toto „kritické“ období.

Foto: Peter Mathis

Nejlepší, co svému tělu můžete dopřát, je pohyb. Pokud to počasí dovolí, vyražte do přírody. Nemusíte přitom zdolávat žádné sportovní rekordy. Podle měření stačí jen hodinová procházka a spálíte zhruba 420 kilokalorií. Při hodinové chůzi do kopce pak spálíte dokonce dvojnásobek.

Vytáhněte běžky a brusle K zimě patří tradiční sporty, tak proč se jim nevěnovat právě v době volnějších dní? Třeba takové bruslení. Pokud se vydáte s rodinou na kluziště, užijete si spoustu legrace a navíc spálíte přibližně 600 kilokalorií za hodinu. Podobně náročné je například lyžování. Menších či větších areálů jsou v Česku desítky. Letošní začátek zimy navíc díky mrazivým teplotám přeje umělému zasněžování, a tak za kvalitním lyžováním nemusíte jezdit daleko.

Koho nebaví pouze jezdit z kopce a chce aktivní pohyb spojit i s nějakým výletem, tomu Profit doporučuje běžky. Spálíte na nich až 800 kilokalorií za hodinu. Vydat se s nimi můžete do hor, ale i na Vysočinu, kde si vyberete z různě obtížných a dlouhých tras.

Posilovny a fitka mají otevřeno Čas kolem Vánoc můžete využít i k tomu, že konečně zajdete do posilovny nebo si skočíte zacvičit do fitness centra. Pořádně do těla si můžete dát třeba při indoor walkingu. Pod vedením zkušeného lektora totiž udržíte svůj organismus právě v takovém rytmu, ve kterém spalujete co nejvíce. Za jednu lekci to může být 850 kilokalorií, což odpovídá asi

třetině denního příjmu energie. I když neopustíte jedinou místnost, projdete se nejen po rovinkách, ale vystoupáte také do kopců.

Cvičí se totiž na speciálních strojích s pásem, u kterého můžete nastavit sklon. Korigovat můžete také rychlost, kterou pás pod nohama projíždí. Variabilita tak umožňuje kombinovat chůzi i lehký běh. Stejně jako u spinningu máte kolečko zátěže „ve své moci“, pokud už jste se silami v koncích, je možné si trochu ulehčit.

Jestli jste ještě letos nevyzkoušeli hit sezony – zumbu, udělejte si na ni čas právě o Vánocích. Je podobně náročná jako indoor walking, spálíte tedy až 900 kilokalorií, navíc vás ohromně „nabije“ energií. Hodinu budete tančit v latinskoamerických rytmech a vůbec si nebudete připadat jako při těžkém tréninku.

Společně s rodinou pak můžete vyrazit taky do bazénu. Buď můžete regenerovat a spíš protáhnout namožené svaly ze cvičení nebo třeba z běžek, nebo můžete právě bazén využít k dalšímu útoku na přebytečná kila. Hodina intenzivního plavání vydá za hodinu strávenou aktivním pohybem na běžkách. Kromě toho ale můžete spojit užitečné s příjemným a zajít si do sauny nebo do výřivky. Ať využijete kterýkoliv z tipů Profitu, přejeme vám, ať vás pohyb baví a patří k příjemnému zpestření svátečních dní.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít