V soutěži o výhodnější mobilní tarify vyhrál operátor od ČEZ. Velká trojka se nezúčastnila - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

V soutěži o výhodnější mobilní tarify vyhrál operátor od ČEZ. Velká trojka se nezúčastnila

, čtk,
V soutěži o výhodnější mobilní tarify vyhrál operátor od ČEZ. Velká trojka se nezúčastnila
Zdroj: CC BY SA 2.0: TechStage via Flickr

V soutěži spotřebitelské organizace dTest o výhodnější mobilní tarify zvítězil virtuální operátor Mobil od ČEZ. Velcí operátoři T-Mobile, O2 a Vodafone se však soutěže nezúčastnili s odkazem na nestandardní podmínky.

dTest posbíral registrace více než 100 tisíc zájemců, kteří měli zájem o přechod na levnější tarif. Poté vyzval operátory, aby předložili co nejnižší nabídku, kterou registrovaným uživatelům zprostředkuje.

Vítězné tarify, o které soutěžili virtuální operátoři, podle dTestu osloví uživatele, kteří preferují nízkou cenu a vystačí si s menším objemem dat. Za nejlevnější vysoutěžený tarif se 100 minutami volání a 50 SMS zaplatí zákazníci 73,50 koruny. To je o polovinu méně, než kolik stojí nejlevnější stejný tarif na trhu.

Mobil od ČEZ
Virtuální operátor Mobil od ČEZ je obchodní značkou společnosti ČEZ Prodej. Poskytuje výlučně paušální služby v síti O2 a v současné době má více než 75 tisíc zákazníků.

Registrovaní účastníci dnes dostanou informaci o vítězi aukce s nabídkou vysoutěžených tarifů. Do konce června mají čas na rozmyšlenou, zda chtějí nabídku využít. Pokud se rozhodnou pro změnu, nový operátor s nimi vyřídí formality potřebné k uzavření smlouvy.

Velcí mobilní operátoři obvinili minulý týden dTest, že se snaží obohatit vymáháním lepšího tarifu pro uživatele. Za každého získaného zákazníka pro mobilního operátora požaduje dTest podle nich provizi ve výši měsíčního paušálu a také informace o klientech. dTest to odmítá, peníze, které by získal z vypsané aukce, chce využít na úhradu kampaně.

Dále čtěte:

Konec „roamingu“. T-Mobile a Vodafone přestali předražovat volání z EU

dTest hledá mobilního operátora. Sklízí však kritiku za vysoké provize i zásah do práv zákazníků


Ohodnoťte tento článek
Diskuze