V pražské TSK skončil exposlanec ODS Vidím

01. března, 15:44  -  Jiří Zatloukal
01. března, 15:44

Bývalý poslanec ODS Jan Vidím byl odvolán z představenstva akciové společnosti Technická správa komunikací. Další exposlanec Miroslav Svoboda naopak ve vrcholném orgánu TSK zůstal. Letos v dubnu přitom má akciovka získat vlastnická práva k majetku bývalé příspěvkové organizace TSK.

Někdejší dlouholetý poslanec parlamentu Jan Vidím seděl v akciovce Technická správa komunikací od jejího založení v polovině roku 2014. Právě tehdy nápad přeměnit příspěvkovou organizaci Technická správa komunikací na akciovku prosadila pražská koalice vedená primátorem Tomášem Hudečkem. Tisková mluvčí TSK Barbora Lišková komentovala změnu lapidárně, že volba členů představenstva je čistě v kompetenci dozorčí rady.

Sdílnější pak byl jeden z členů dozorčí rady akciovky Ondřej Mirovský, který je místostarostou Prahy 7: „Po koaliční dohodě jsme obměnili představenstvo, aby tam byli lidi, kteří budou lépe fungovat.“ Na Vidímovu neschopnost vysvětlit vlastní pracovní náplň týdeník Euro poukazoval už před Vánoci. Někdejší poslanec za ODS neměl dříve s dopravou či technickou správou nic společného, během své politické činnosti se věnoval především otázkám obrany.

V představenstvu naopak zůstává další exposlanec Miroslav Svoboda, který byl s krátkou přestávkou poslancem od roku 2002 do roku 2013 za Českou stranu sociálně demokratickou. Byl například členem rozpočtového výboru a následně výboru pro obranu. Krk mu zlomila opsaná diplomová práce na Vysoké škole finanční a správní. V ní se nacházel souvislý úsek deseti stran opsaný z jiné práce. S dopravou ve své kariéře do styku rovněž nepřišel.


Zamrzlá v sedmdesátkách. Z TSK je akciová společnost


V akciovce TSK je Svoboda předsedou představenstva, přičemž je pravděpodobné, že členové představenstva budou fungovat od dubna i jako management. „Ano, taková je naše představa. Na koaliční radě ještě budeme jednat, do jaké míry bude management kopírovat představenstvo,“ dodává Mirovský.

Do představenstva byli jmenováni ještě další lidé: Aleš Vodička a Filip Neusser, druhý jmenovaný je zastupitel na Praze 3. Přijít mají v dalších dnech ještě dva lidé, jeden z Ředitelství silnic a dálnic. K dnešnímu dni v představenstvu skončil Ladislav Pivec.

Technická správa komunikací je bohatá organizace s ročním rozpočtem půl miliardy korun, z nichž financuje svůj provoz. Za další zhruba čtyři miliardy korun objednává formou výběrových řízení správu pražských silnic, chodníků, provoz semaforů, čištění města či odstraňování sněhu a náledí v zimním období.

Čtěte dále:

Praha 8 chce rozšířit zóny v Kobylisích, Střížkově a Ďáblicích

Praha spustí aplikaci zmente.to. Lidé na ni mohou poslat stížnosti

Praha chce změnu zákona. Strážníci by mohli pokutovat řidiče


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít